?>

Hotel Arabia Azur (Hurghada, Egypt)


Hotel Arabia Azur se rozkládá přímo na břehu Rudého moře. Je rozdělen na část A a B, u kterých je umělá laguna. Ubytování je v prostorných a slušně vybavených pokojích. Uprostřed areálu je velký sladkovodní bazén. U něho se podávají obědy a večeře, snídaně ve čtyřech restauracích u recepce. Vedle bazénu je bar, kde je po celý den k dispozici káva, zmrzlina a různé druhy alkoholických a nealkoholických nápojů. Na výběžku je restaurace Marina, kde taky můžete poobědvat. Krásný korál, který se zde nachází, láká k šnorchlování a máte tedy o zábavu postaráno, podmořský svět je opravdu krásný.

Při večeři hraje náladová hudba, žádné hlučné diskotéky se zde nepořádají. Hotel přestože má asi 520 pokojů, je vcelku klidný a užijete si tady i trochu soukromí, protože lehátka se slunečníky jsou kolem obou lagun, na pláži i na výběžku, takže všude místa dost. Před hotelem se nachází tržnice Alibaba, kam můžete chodit po večerech nakupovat. V hotelu Arabia Azur je opravdu dobře, má to jedinou chybu, pobyt uteče rychleji než voda. Pokud vás k tomuto hotelu cokoliv zajímá, ptejte se :o)

Hotel Arabia Azur video

Hotel na mapě

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 8

 1. Tomas napsal:

  V recenzi píšete, že uprostřed areálu hotelu je velký sladkovodní bazén. V některých katalozích od Fischera uvádějí naopak, že v bazénu je mořská voda. Letos v červenci do tohoto hotelu jedeme na dovolenou , tak bych byl rád jestli můžete potvrdit, že v bazénu není mořská voda. Díky

 2. bonka napsal:

  V bazénu není mořská voda, aspoň tam nebyla ani před 14 dny, jak píše jedna paní tady http://egypt.orbion.cz/diskuse/hotel-arabia-azur-resort-1963/

 3. Tomas napsal:

  Díky za info, nechci to sáhodlouze rozvádět, jestli je voda v bazénu slaná nebo sladká, ale informace z recenzí jsou velmi rozdílné. Já bych samozřejmě uvítal sladkou vodu v bazénu, protože je to příjemná změna oproti moři. Například v této recenzi http://www.hotely-recenze.cz/recenze/egypt/arabia-beach-hotel~index~4037.html se píše jednoznačně, že voda v bazénu je mořská. Nicméně se velmi těšíme do tohoto hotelu na dovolenou, protože většina recenzí je velice pozitivní. Vloni jsme byli v Sharm el-Sheikhu v hotelu Dreams Vacation, velice příjemný hotel, stravování a personál na velice dobré úrovni, několik bazénů se sladkou vodou, jediná nevýhoda byla, že pláž u moře byla asi 300 metrů od hotelu, ale bylo možno se tam dopravit vláčkem (autíčko ve tvaru mašinky), který pendloval mezi hotelem a pláží), na kterou se pak muselo sejít asi sto schůdků na pláž, která byla ale velmi pěkná a množství různých rybiček na nás čekalo už u mola, což bylo úžasné. Doufám, že něco podobného na nás bude čekat i u tohoto hotelu. Už se těšíme.

 4. bonka napsal:

  Není zač. Hotel Dreams Vacation jsem také měla v merku, ale právě to schodiště na pláž mne odradilo. V Arábii budete určitě spokojeni. Přeji Vám krásnou dovolenou.

 5. Ivča napsal:

  Dobrý den,
  ráda bych se také pozeptala na několik informací k tomuto hotelu. V září tam letíme na čtrnáct dní. Nabízí hotel animační programy – konkrétní aquaaerobik? Jsou večer zábavné programy?
  Také bychom rádi jeli na výlet do aquaparku. Myslím, že je v Hurghadě jen jeden a dosti daleko. Neprodraží se nám taxíkem cesta?
  Díky předem za odpověď
  Ivča

 6. bonka napsal:

  Ahoj Ivčo,
  moc mne mrzí, že se ptáte zrovna na věci, ke kterým nemůžu nic konkrétnějšího říct. Animační programy jsou v Arábii určitě, já je nevyhledávám, tak nevím, jak kvalitní jsou. U bazénu jsme nikdy nebyli, trávili jsme celé dny u moře, takže bohužel ani nemůžu zodpovědět otázku, jestli se tam cvičí aquaaerobik.
  Taxi po Hurgádě vás určitě nezruinuje, běžně tak lidi jezdí, já s tím nemám zkušenost, chodili jsme jen na pěší procházky. Doporučuji aby jste navštívila toto diskuzní fórum http://egypt.orbion.cz/diskuse/hotel-arabia-azur-resort-1963/ a zeptala se ostatních, kdo ví, rád odpoví. Přeji vám hezkou dovolenou, v Arábii se vám bude určitě líbit.

 7. horda napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké je moře (kromě laguny) u tohoto hotelu a jestli tříleté dítě se tam nebude nudit? (jestli tam je nějaká zábava pro děti?)

 8. bonka napsal:

  Dobrý den,
  v Arábii není klasická dlouhá pláž, ale menší s pozvolnějším vstupem do moře a laguny, nebo výběžek vhodný pro dobré plavce a šnorchlisty.
  V září, kdy jsem v Arábii pobývala, nebyla pro děti žádná zábava, žádný animační program. Jedinou atrakcí je velblou, na kterém se vaše dítě může za poplatek svézt. Více se dozvíte na recenzích zde: http://egypt.orbion.cz/hotely/arabia-azur/
  Přeji vám příjemnou dovlenou a ať se vám tam líbí.

Napsat komentář