?>

Virtuální prohlídka Egyptského muzea!


Egyptské muzeum v Káhiře z venku50 místností a 130 000 exponátů, to vás čeká při návštěvě Egyptského muzea v Káhiře. Muzeum samo o sobě není příliš velké, je umístěno ve staré budově z roku 1902. Mezi nejzajímavější exponáty patří poklady z Tutanchamonovy hrobky (včetně jeho posmrtné masky), 27 lidských mumií a několik mumií zvířecích.

Vstupenka do egyptského muzea

Za prohlídku zaplatíte 60 L.E., děti polovičku. V muzeu nemůžete fotit a pokud si brousíte zuby na lidské mumie, budete si muset ještě připlatit. Výlet do Káhiry, kdy si prohlédnete muzeum i pyramidy vás bude stát kolem 100 USD (tolik nás stál s Firo Tourem).

Vydejte se na virtuální prohlídku z pohodlí vaší židličky.

Videa – Egyptské muzeum

Prohlídka muzea očima turisty.

Nejslavnější exponát Egyptského muzea – Tutanchamonova maska. Tutanchamonu bylo 18, když zemřel a jeho hrobka byla objevena jen náhodou. Všichni jeho příbuzní po něm nenechali ani zmínku.

Více informací ke sbírce a muzeu se můžete dočíst na oficiálních stránkách muzea.

Egyptské muzeum na mapě

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 7

 1. Martino napsal:

  Prohlídka Egyptského muzea nemusí být ani virtuální, určitě hodně turistů tam bylo, protože do Káhiry se dělá fakultativní výlet z Hurghady a ten zahrnuje muzeum… Ale je to na chvilku, na nic není moc čas a většinou jste po mnohasetkilometrové cestě hrozně unavení a pozornost klesá… Ale dá se koupit dneska hrozně levná letenka do Káhiry s nízkonákladovkou, takže tam doletíte a můžete se courat po muzeu jak dlouho chcete, potom šup do nějakého hotýlku a šup, na večeři jste doma…

 2. Katchenkaa napsal:

  Je pravda, ze cestovni kancelare maji vylety take predrazene a nejste pany sveho casu. Proto je lepsi vyrazit na vlastni pest.
  V soucasnosti probiha ve Vidni vystava artefaktu z hrobky faraona Tutanchamona pod nazvem „Tutanchamon a svět faraónů“, ktera konci na konci zari. Mohlo by to byt zajimave;) Podle inforamci, ktere se ke mne dostaly, tam ovsem neni k videni znama Tutanchamonova posmrtna maska, ktera nesmi byt prevezena za hranice Egypta.

 3. Alis napsal:

  Ano Tutanchamonova maska je k viděni jen v Egyptském muzeum… Jinak my jsme jeli z Taby do Káhiry za 95 dolarů na osobu… Musim říct, že to za to stálo. Muzeoum byla poslední zastávka, je tu strašný teplo a někomu ten vzduch může dělat ohromný problém. Jinak nádhera!

 4. Julka napsal:

  Ahojte.. Zhanate egyptske ci etnicke dekoracie ci obrazy??

 1. 31.10.2010

  […] největší atrakce v Káhiře patří Egyptské muzeum, velká mešita Al-Azhar, Bazar Chán al-Chalílí a Citadela. Hned v Káhiře se navíc nachází […]

Napsat komentář