?>

Za delfíny do Egypta!


Delfíni v HurghaděNa delfíny už nemusíte do zoo. Stačí si udělat výlet do Egypta. O krásný zážitek se vám postarají sami delfínci… a kde? Například v Marsa Alam! Tam se nachází Samadai Reef, útes, který je domovem mnoha delfínů. A protože delfíni nejsou tolik plaší, je možné, aby se k nim člověk i příblížil.

Podívejte se na krásné delfínkové video. Uvidíte, že plavat s delfíny je velký zážitek. Video je údajně z Hurghady. Pokud někdo věříte, nebo máte důkaz, že jsou v Hurghadě delfíni, napište nám o tom prosím do komentářů ,o)

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 11

 1. ady napsal:

  tak to je nadhera..keby ja som si tak mohla poplavat s delfinkami=)tolko radosti…..

 2. zumja napsal:

  7.10.odlétám , budu zkoumat kde jsou v Hurghadě delfínci a pozom se ozvu .

 3. Lucca napsal:

  Super, těšíme se na zpravodajství! My jedeme 27., ale do Taby a tam jsou asi jen trnuchy :o))

 4. Sára napsal:

  Ano jsou v Hurghadě delfíni,já tam byla a byli od nás tak 2 metry.Krása

 5. jara napsal:

  Také potvrzuji, cestou na ostrov Giftun nás provázela dvojice delfínů i se svým miminkem. Nezapomenutelný zážitek!

 6. Veuška napsal:

  My jsme byli u Hurhgady a koupili si výlet lodí na moře.Najednou k nám připlaval párek delfínů,a skákali nádherně vysoko.Ty jsem viděla jen já a moje sestra.Kdybych ale natáhla ruku,mohla sem si ho pohladit.Pak dolů přispěchali ostatní lidé a delfíni už neskákali tak vysoko.Ale za to jich připlavalo dalších pět.Byla to prostě nádhera,vehnalo mi to slzy do očí:)

 7. Kristýna napsal:

  Tak mě už se sen splnil v egypt+ě sharm el sheikh sem plavala s 2 delfínkama a dali mi i pusinku a dokonce i táhli tančily a hráli si můžu poslat foto můj skype kristy.cermakova a icq 445804094

 8. darksome napsal:

  Ano.mohu potvrdit že mezi Hurgádou a ostrovem Giftun se pravidelně objevuje hejno delfínů v počtu asi 15 jedinců.Podle mého kamaráda potápěčského instruktora Ahmeda A.Elnasera jich je prý občas až okolo 30-ti.Objevují se celkem nepravidelně a nikdy nemáte jistotu že výprava za delfíny bude korunována uspěchem.Já jsem strávil na lodi víc než týden a pozoroval jsem je jen 2x a to z lodi a z větší dálky.Bohužel během asi 17 ponorů uskutečněných během těchto dnů jsem je nespatřil ani jednou pod vodou.Třeba někdy příště. 😉

 9. zdena napsal:

  Včera jsme se vrátili z Egypta z Marsa Alam, konkrétně hotel Akassia, delfíni připlouvali každé ráno kolem 9 hodiny to byli dva a někdy se zastavilo vetší hejno nebo asi 6 ks a ti připlouvali nepravidelně. Plavčík Tito na ně krátce pískal a oni vyskakovali, poprvé jsem si myslela, že to jsou žraloci a proto že píská. Právě jsme vylezli z moře a bála jsem se o lidi ve vodě – po té jsem pochopila, že se jedná o delfíny. Asi 70 m od mola šnorchlovalo několik lidí, delfíni plavali k nim, proplouvali mezi mimi v těsné blízkosti, měli s sebou fotoaparát a fotili je. Byli jsme všichni nadšeni. Já jsem viděla v blízkosti mola v korálovém útesu tmavě hnědou velkou murénu. Byli jsne na výletě lodí v Potr Galibu s prosklenýni boky a tam jsme natrefili na 4 želvy. Nejsme žádní potapěči, ale korálový útes a množství barevných ryb nás nadchlo.

 10. Kristýna napsal:

  Já jezdím do Egypta každý rok už 6 rokem a vždy jsem je viděla 🙂 V hotelu Dreams Beach v Sharm El Sheikhu připlouvali každé odpoledne a při západu slunce vyskakovali, když zrovna kolem tohoto hotelu proplouvali. Jsou úžasní!:) Díky Sharm El Sheikhskému delfináriu jsem s nimi měla možnost půl hodiny plavat alespoň v bazénu- jinak většinou skákali pod lodí a lod jsme měli tak malou, že když jsem se naklonila nad vodu, tak při jejich skoku na mě cákla voda. boží!:)

Napsat komentář