?>

Ostrov Phuket (Thajsko)


Pláž na Phuketu, (autor: Lutz536, Flickr)Největší ostrov Thajska Phuket leží nedaleko Thajské pevniny v Andamanském moři. Z Bangkoku sem doletíte za hodinku a půl. Na Phuketu žije 300 tisíc obyvatel a ročně sem přijíždí mnoho turistů z celého světa. Společně s Pattayou, ostrovem Ko Samui a oblastí Krabi patří mezi nejnavštěvovanější Thajské destinace. Od 16. století se na ostrově těžil cín, v dolech zde pracovalo spoustu Číňanů. Cena cínu však klesla a dnes je pro Phuket stěžejní právě turistický ruch, ale i těžba kaučuku (Thajsko je největším producentem kaučuku vůbec).

Turistická centra se na ostrově začala budovat v 80. letech minulého století. Pláže a hotely najdeme na západním pobřeží. Nejznámější je oblast kolem Patong beach (3 km dlouhá písčitá pláž), kde si můžete vychutnat i rušný noční život. Dalším oblíbeným místem je Karon beach a Kata beach, tato místa jsou oproti Patongu klidnější variantou.

Patong beach (darnib, Flickr)Pokud netoužíte celou dovolenou proležet na phuketské pláži, můžete se vydat na nějaký výlet. Motýlí farma, Bondovy ostrovy Phan Nga, projíďky na slonech, lodní výlety, golf, potápění, šnorchlování… to by byla škoda nechat si to všechno utéct, nemyslíte? Příjemným zážitkem je určitě i ochutnávka některých místních dobrot.

Tip na závěr: na místních plážích si můžete dát výtečné kokosové mléko.

Průvodce po Phuketu (komentář v aj)

Tip: Thai.cz – zpravodajství z Thajska

Prohlédněte si Phuket na mapě:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář