?>

Dominikánská republika


Podívejte se do dovolenkového ráje – Dominikánské republiky. Leží v subtropickém pásmu vedle Haiti a zdejší průměrná roční teplota dosahuje 29°C ve dne a 20°C v noci. Průměrná teplota vody se pohybuje okolo 26°C. Patrný rozdíl mezi létem a zimou je dán množstvím srážek. Dominikánská republika nabízí sluncem zalité pláže s jemným bílým pískem, lemované vysokými palmami a průzračné tyrkysové moře. Najdete zde historické památky, nádhernou přírodu v horách ve vnitrozemí s lidovou architekturu.

Kuchyně na ostrově je mezinárodní, ale převažuje španělská a kreolská kuchyně. Národní jídlo se jmenuje Bandera Dominicana a je to  směs rýže, červených fazolí, bobů a kousků masa. Z nápojů jsou oblíbené nejrůznější koktejly, jejichž základ tvoří hlavně rum, který se pak míchá s různými přísadami. Výborné jsou rovněž ovocné džusy – čerstvá šťáva z pomerančů, ananasu a manga.

Merengue, to není jenom tanec a zpěv, je to téměř dominikánský životní styl. Slyšíte je všude, tančí se na diskotékách, na ulicích, při práci, zkrátka neustále a kdekoliv. Dominikánci jsou sice chudí, ale dovedou se radovat ze života. Nejpoužívanějším slovem, které uslyšíte je „maňana“. V češtině to znamená něco jako „ono se to nezblázní“.  Dominikánci zkrátka mají na všechno dost času a nikdo je nepřinutí měnit svoje návyky.

Pokud hledáte romantickou a bezstarostnou dovolenou strávenou v typické karibské atmosféře, Dominikánská republika vám tyhle požadavky splní beze zbytku. Ještě dlouho po návratu se budete nechat unášet vzpomínkami na toto nezapomenutelné místo.

Videa Dominikánská republika

Nádherné záběry – Dominikánská republika z ptačí perspektivy

Méně kvalitní video, které ale skvěle zachycuje atmosféru Dominikánské republiky (komentář v aj)

Slideshow z Dominikánské republiky

Video s fotkami obohacené příjemnou hudbou.

Dominikánská republika na mapě

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář