?>

Vydejte se navštívit Draculu: hrad Bran


Hrad Bran, Rumunsko (autor: Grumbler %-|, Flickr)Transylvánie, která leží v srdci Rumunských Karpat patří mezi nejtajemnější a nejliduprázdnější místa v Evropě vůbec. Bram Stoker do těchto končin zasadil koncem 19. století děj svého hrozivého románu, který zrodil onu proslulou postavu Drakuli. Drakulou by dle všeho měl být místní vladař z hradu Bran, tedy Vlad Dracula III. Ten byl sice krutým vládcem, jenž nechal zajatce napichovat na kůly, ale opravdovým Draculou jistě nebyl. Hrad Bran můžete navštívit celoročně, od Brašova to je k němu jen 30 km. A teď to nejlepší – jsou na řadě strašidelná videa, tak hurá na ně!

Drákulův hrad na videu

YouTube Preview Image

Hrad Bran – strašidelná prezentace

Bran na mapě

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 4

 1. Přemek Žák napsal:

  No, nechci ti kazit romantické představy, ale ten hrad (noo, spíš je to zámek 🙂 zas tak strašidelný není (trochu mě zklamal – představoval jsem si ho jinak).

  Jinak Vlad Tepes (znám jako Dracula) v tomto hradu pravděpodobně nikdy nebydlel 🙂

 2. Roman napsal:

  No, já jsem taky slyšel, že dá fotografům hodně práce to vyfotit strašidelně.

 3. Honza napsal:

  Vlad tepes na tomto headě opravdu nebydlel pouze tam jednou přespal- jinak teďka je to spíš muzeum,ale hrad je to nádhernej, jen škoda že sem ho neviděl v zimě

 4. Sagin napsal:

  Tak tady akorát párkrát a to 3x přespal,byli jsme na skutečném hradu hraběte Dráculi ke kterému vede 1.480 schodů a proto raději uděli pro turisty tutofámu z Branu!!!!!!!!!!!!

Napsat komentář