?>

Chorvatsko: výlet do městečka Trogir


Trogir - promenáda (autor: Sobrecroacia.com, Flickr)Starobylé městečko Trogir je úplně ideálním místem na výlet. Najdete ho ve střední Dalmácii, 20 kilometrů od Splitu. Městečko je plné historie, je jedno z nejzachovalejších románsko-gotických měst Evropy. Od roku 1997 patří do UNESCa.

Po příjemné procházce s prohlídkou centra, přístavu, katedrály, nebo hradu, se můžete zchladit na jedné z nedalekých pláží a zajít si na rybí speciality do místních restaurací. Pobřeží kolem Trogiru je členité s mnoha zátokami a tak je vhodné i pro ty z vás, kteří rádi dovolenou tráví na lodi.

Trogir video

Co v Trogiru podniknout

  • Navštivte hrad Kamerlengo. Byl postaven v 15. století a v létě se v něm konají různá představení.
  • Běžte na pláž, nejoblíbenější pláže Trogiru jsou Okrug (5 km od centra), nejblíže je Pantan (1.5 km), Medena (4 km). Další pláže v okolí Trogiru.
  • Prohlédněte si katedrálu svatého Lawrence. Je malá, ale krásná. Vstupné je 25 kn, fotit v některých částech smíte a také vás pustí na věž. V katedrále je kaple sv. Jana, kde si můžete prohlédnout 160 soch svatých a andělů.
  • Zajděte si na dobré místní jídlo. Specialitami Trogiru je Pasticada (hovězí s nudlemi), dalmácké brodetto (rybí specialita) a koláčky Rafioli. Najíst se můžete třeba v restauraci VANJAKA, z místních restaurací má nejlepší hodnocení. Je to Bed&Breakfast, takže se tu můžete i ubytovat.
  • A když pořád nevíte, zda sem zajet nebo ne, prohlédněte si oficiální web Trogiru.

Městečko Trogir na mapě

Z mapy je krásně vidět, jak je městečko zajímavé. Tvoří v moři ostrůvek, který je spojen s pevninou třemi mosty. Pro prohlédnutí hlavních atrakcí v městečku se podívejte na podrobnou mapku.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář