?>

Nejkrásnější ostrovy světa? Ty Faerské…


Faerské ostrovy jsou místem, kterému příroda opravdu vládne. V roce 2007 získaly ocenění od National Geographic – staly se nejkrásnějšími ostrovy ze 111 nominovaných.

faerske-ostrovy-domekjpgfaerske-ostrovy-morefaerske-ostrovy-kostelik

Faerské ostrovy byly objeveny mnichy z Irska, poté přišli Norové a nakonec patřily Dánsku. Aktuálně jsou samostatnou obcí dánského království. Na ostrovech nenajdeme žádné stromy, natož lesy. Fouká tu silný slaný vítr a tak tu vysoký porost chybí. Zemědělství tu také není příliš obvyklé, pěstují se jen trochu brambory a ječmen. Zato příjmy z rybolovu jsou vysoké, infrastruktura rozvinutá a okolí upravené. Znečištění vzduchu neexistuje, voda pramení v horách a je pitná. Táboření v divočině je ale zakázáno. Na své si přijdou i milovníci zvířat a divokého ptactva. Faerské ostrovy obývá 30 různých druhů stěhovavých ptáků, delfíni skákaví, kulohlavci a další zvířata.

Znáte někoho, kdo tu už byl? Zatím se nám zdá, že Faerské ostrovy nepatří k vyhledávaným destinacím. Možná právě proto je ideální je navštívit, než se to zvrtne a začnou vítat spousty turistů, přes které nebude možné vnímat celou tu nádheru.

Nejlepší fotky z Faerských ostrovů (4:44)

Projížďka i prolétnutí po ostrovech (2:18)

Faerské ostrovy jako vítěz (6:10)

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. sioine napsal:

    ,,nadhera.“ hlavne to vyvražďovanie calderónskych delfínov na týchto ostrovoch !!!

Napsat komentář