?>

Hotely Formule 1: mít kde spát!


formule-hannoverJedete na výlet autem a potřebujete někde jenom přespat? Pak je pro vás Formule 1 to pravé ořechové. Řetězec těhle hotelů najdete v Německu, Belgii, Nizozemsku, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Švédsku, Velké Británii, ale i v Austrálii, Brazílii, Jižní Africe a Japonsku. Formule bývají stavěny na okrajích měst, v průmyslových zónách a jsou většinou to nejlevnější, co můžete sehnat (tedy ještě kromě hostelů kde se spí ve více lidech). Ceny za pokoj bez snídaně se pohybují od 29-50 Eur.

Typický formulí pokojíček (tento vzorně čistý :o)

Ve Formulích máte vlastní pokojíček s umyvadlem, WC a sprcha jsou podivné a společné. Zatímco některé Formule vypadají k světu, jiné jsou značně ošuntělé. Někde mají volně použitelnou i mikrovlnku, takže si můžete ohřát něco ze supermarketu (např. ve Francii instatní ochucenou rýži Uncle Bens – ňam!). Počítat také musíte s tím, že ve Formulích spí divní lidé, kteří nemají na nic lepšího a jejich hygienické návyky nejsou úplně v pořádku (do sprchy se přece nekadí!).

Existují další podobné řetězce hotelů, ovšem vyšší kvality, kde máte i vlastní koupelnu. Jde o Villages hotels ve Francii a o B&B Hotels ve Francii a Německu.

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. dagmar napsal:

    Je to sice šuple na lidi, ale moje zkušenost z Francie je dost dobrá – čisto, vyspat se člověk může, a ta podivná sociální zařízení? V Hiltonu po vás automat nevyčistí, nevyvětrá, nenavoní…, ale když přijede zájezd, je to hustý:-) – nekonečná fronta stojící na autoznačkách, ale co byste taky za ty prachy chtěli, žejo:-) V každém případě bych tyto konglomeráty nenáročného hotelu a ubytovny uvítala i v jiných zemích.

  2. angličtina online zdarma napsal:

    Přesně tuhle informaci jsem už dlouho hledala. Díky za článek

Napsat komentář