?>

Sicílie – perla Středomoří


Pokud si myslíte, že vás Itálie už nemůže ničím překvapit, zkuste navštívit Sicílii a možná budete příjemně překvapeni. Sicílie je největším ostrovem Středomoří a patří k seizmicky nejaktivnějším částem Evropy vůbec. To způsobuje nejen sopka Etna (3300 m. n. m.), ale i Liparské ostrovy, kde je stále činná sopka Stromboli. Díky kdysi vylité lávě se zde utvořila velmi úrodná půda. Místní krajina je velmi malebná a rozhodně to není žádná placka.

Sicílie, pobřeží (autor: Macorig Paolo, Flickr.com)Sicílie, autorem je iMat77 (Flickr)Sicílie

Po Sicílii se jezdí silnicemi, které bývají často umístěny ve velké výšce na pilířích. Takováto projížďka vám poskytne pěkný výhled na pobřeží. Mezi nejhezčí výlety patří procházka městečkem Taormina s vyhlídkou na Etnu, výlet do krásných historických Syrakus, nebo na Liparské ostrovy. Ve středozemí můžete navštívit některé proslulé mafiánské vesničky, nebo vyrazit za zábavou přímo do Palerma. A neděste se, až na vás někdo spustí sicilsky, sicilština opravdu existuje :o)

Sicílie – vybraná videa

Více krásných fotek: Macorig Paolo, Flickr

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 3

 1. Zapykola napsal:

  Připadá mi to tam takový pustý. Málo zeleně, palem atd…

 2. Lucca napsal:

  Ahoj… neřekla bych, že je Sicílie pustá. Jak tam vrhla kdysi Etna lávu, udělala se tam hodně úrodná půda, takže se tam skvěle daří různým rostlinám. Ale je fakt, že palmový háj tam spíš nenajdeš 🙂 pustější se mi zdála spíš jižní Itálie, tady to není tak vyprahlé a krajina je docela malebná.

 3. BP napsal:

  Zapykola
  Pusté ? Zjisti si polohu ostrova. Tři úrody do roka ovoce, zeleniny u nás nedosáhneš pokud nebudeš ve skleníku topit. a i tak to potom nebude k jídlu.
  Prostě bez chuti.
  Čest pane a chce to dlouhodobější pobyt, alespoň 2 měsíce bez přerušení. Hihi
  RB

Napsat komentář