?>

Gran Canaria (Kanárské ostrovy)


Gran Canaria - Playa del InglesPříroda na Gran Canaria (fotka od El coleccionista de instantes, Flickr.com)Gran Canaria - duny

Gran Canaria je třetí největší ostrov z celého souostroví a je nejnavštěvovanější. To možná proto, že se ostrovu přezdívá ostrov věčného jara. Může za to zdejší podnebí. Pozor by si měli dát lidé akorát na saharský vítr, který zde fouká během července a srpna. Na Gran Canarii nechybí skvělé pláže, příroda, památky, atrakce. Navštívit můžete vnitrozemské pohoří s nejvyšší horou ostrova Pico de las Nieves, nebo písečné duny na jihu ostrova. Pokud dáváte přednost vodním hrátkám, je tu pro vás například park Aqua Sur.

Pro milovníky historie starý přístav Puerto Mogan. Dále můžete navštívit Národní park a rokle Agaete a Tirajana, muzea Museo Canario, Casa Museo Colón nebo Mundo Aborigen, zoologické zahrady Parque Cocodrillos a Reptilandia, nebo indiánskou vesničku Sioux City a žlutou ponorku Yellow Submarine. Pokud dáváte přednost lenošení, určitě si dobře odpočinete v některém z hotelů nebo apartmánů. Výběr je opravdu veliký.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Ivana napsal:

    Ahoj, stali byste o fota z Tenerife a Iberskeho poloostrova? V pripade zajmu zaslu namatkou nekolik fotografii.
    Rovnez disponuji fotkami z Venezuely, UK, Ukrajiny…proste ne z tech „tradicnich mist“.
    S pozdravem
    IN

Napsat komentář