?>

Půvabná La Graciosa (Kanárské ostrovy)


Ostrůvek La Graciosa je severním sousedem známějšího Lanzarote a spolu s ním, Fuerteventurou, Gran Canarií a ještě menší Alegranzou patří k východní provincii Kanárských ostrovů – Las Palmas. Její populace se soustředí především v největším městě, Caleta del Sabo, ale přesto celkový počet obyvatel nedosahuje více než šesti set.
La Graciosa (autorka: Delaware)La Graciosa (autorka: Delaware)La Graciosa (autorka: Delaware)

Slovo Graciosa ve španělštině znamená půvabná, a to je přívlastek, který ostrov opravdu vystihuje. Roku 1986 tu byla vyhlášena přírodní rezervace a není se čemu divit. Kopce uprostřed této malinké části pevniny (rozloha je pouhých 27 km2) jsou totiž takřka netknuté lidskou činností, skoro jako zdejší uličky, které nejsou pokryté asfaltem ani jinak upravované – jejich povrch tvoří jen písek. Turistický ruch ostrůvek zatím nijak nepociťuje, proto stěží najdete restauraci s anglickým jídelním lístkem nebo obyvatele, který by mluvil jinak než španělsky. Jako by se na Graciose zastavil čas. Však tu taky podle pověsti sídlili piráti.

Pro nadšené cestovatele se jako nejlepší způsob dopravy na Graciosu doporučuje loď z Orzoly (přístav na severu Lanzarote), která ve všední dny čeří hladiny oceánu téměř každou hodinu. La Graciosa se podle některých průvodců dá také obejít po obvodu za jediný den, počasí je zde ještě slunnější než na samotném jižním Lanzarote a vodní podmínky vhodné pro surfaře a bodyboardisty. Nádherný výhled na celý ostrov se naskýtá z lokality zvané Mirador del Río, nacházející se v severním cípu Lanzarote.

Bodyboarding a cyklistika na La Graciose

Slideshow plná krásných fotek z Graciosy

La Graciosa z vyhlídky Mirador del Río

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář