?>

Horské túry a tmavé pláže na Tenerife (Kanárské ostrovy)


Tenerife je největší z Kanárských ostrovů, žije zde 850 tisíc obyvatel. Míří sem hodně milovníků horských túr. To proto, že je zde nejvyšší hora celého Španělska – Pico del Teide (3717 m).

Tenerife, San Adnrés (autor: santi_martin, Flickr)Pod vrchol hory jezdí lanovka, úplně nahoru můžete vyrazit po svých, ale až potom co získáte speciální povolení od kanceláře

místního národního parku Teide. Dalším oblíbeným místem na Tenerifě je Los Roques de García s úžasnými skalními útvary. Za návštěvu stojí i malebná městečka La Orotava a La Laguna. V národním parku las Canadas se nachází astronomická observatoř. Do té je možné se dostat, ale pouze pokud vás bude alespoň 15 a domluvíte si návštěvu předem.

Pro příznivce květin a botaniky se v Puerto de la Cruz k návštěvě nabízí botanická zahrada. Tady najdete i Loro park, kde si můžete užít delfíny, lachtany, papoušky a další zvířátka, která umí udělat pořádnou show. Hlavním městem Tenerifi je Santa Cruz, kde žije skoro polovina obyvatel ostrova. Pokud máte rádi muzea, tak tady určitě na nějaká natrefíte.

Videoprůvodce Tenerifou

Projížďka po Tenerife

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář