?>

Výlet na Liparské ostrovy (Itálie, Sicílie)


Liparské ostrovyLiparské sopky (autor: vipera58, Flickr.com)

Navštivte s námi Liparské ostrovy, které leží v Tyrhénském moři několik málo desítek kilometrů severně od Sicílie. Tři největší z nich, od jihu k severu, jsou Vulcano, Lipari a Salina. Západně se nachází Filicudi a Alicudi, severovýchodně leží Panarea a Stromboli. Všechny ostrovy jsou sopečného původu. Subtropické klima s letními teplotami kolem 35 stupňů vyvolává velký zájem  u turistů. Na své si přijdou jak milovníci turistiky, tak i ctitelé koupání a sluníčka. Na ostrovy se nejlépe dostanete trajektem ze Sicilie.

Nejznámější z ostrovů je Stromboli, kde nepřetržitě v 10 až 20 minutových intervalech probíhá erupce stejnojmenné sopky. Dalším známým a hojně navštěvovaným ostrovem je Vulcano, který je proslulý sirným jezírkem. Jezírko nabízí nabízí koupání s potíráním léčivým bahýnkem. Někdy je v něm hlava na hlavě, záleží na tom, kolik návštěvníků sem právě zavítá.

Na ostrovech nenajdete žádné velké turistické komplexy a hotely. Stavby se zde snaží architektonicky skloubit s přírodou.  V roce 2000 byly Liparské ostrovy zapsány do seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Liparské ostrovy – videa

Sopka Stromboli soptí

Když budete mít štěstí… zažijete pořádnou ohnivou show.

Líbí se vám sopky? Mrkněte na další videa

Lipari na mapě

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář