?>

Nejlepší lyžování v Evropě: Kronplatz


„Kde je nejlepší lyžování v Evropě?“ zeptal se mě můj americký známý při jedné zimní návštěvě. Nikdy předtím v Evropě nelyžoval. Já mu mám poradit, co je nejlepší? Osobně mám nejraději lyžování v Itálii a na Švýcarských hranicích. Lyžařské středisko Val di Fiemme si americký přítel lehce vybavoval z Tour de Ski 2008. To byla tedy jedna z možností, jak si na starém kontinentu dobře zalyžovat, kterou jsem mu schválil.

Z poměrně nepochopitelných důvodů se kamarádovi vybalilo také Passo Tonale, které považoval také za dobré místo na lyžování. Muselo se mu to ale nejspíš spojit s něčím jiným. Pokud se nepletu, je Passo Tonale horské sedlo poblíž mezi údolím Oglio a řekou Adige. Jsou tam krásné přírodní parky a možná i nějaká sjezdovka. To nejlepší z Evropy to ale rozhodně není.

Nejlepší je Kronplatz. Alespoň tak jsem se nakonec rozhodl to formulovat Američanovi. Ten totiž ocení kompletní služby, dokonalé sjezdovky (114 km, k tomu 32 lanovek) a perfektně šlapající systém hotelů, půjčoven, restaurací, vleků a vlastně všeho. Kronplatz je pro nás možná trochu přeplácaný, alespoň jsem takové názory už zaslechl, ale pro návštěvníka z druhé polokoule je to nejspíš nejlepší ukázka toho nejlepšího. Co byste mu doporučili vy?

Lyžování v Kronplatz

Živý pohled na Kronplatz

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Pepik napsal:

    Byl jsem v Itálii a je to tam skutečně nádherné, mohu všem doporučit. s naším lyžováním se to nedá srovnat. Josef

Napsat komentář