?>

Kos (Řecko)


Dnes se podíváme na řecký ostrov Kos. Leží v blízkosti Turecka v Dodekanéském soustroví. Ostrov Kos byl působištěm antického lékaře Hippokrata (od něj známe Hipokratovu přísahu) a nacházela se zde nejstarší svatyně boha lékařství Asklépia.

Hlavní město Kos je proslulé pevností Johanitů, známým Hippokratovým platanem a přístavem, kam v ranních hodinách připlouvají rybáři. Kolem něj lákají k posezení restaurace, taverny, bary a kavárny. Úzké uličky s množstvím obchůdků vás pohltí svou atmosférou. Průzračné moře s nekonečnými oblázkovými nebo písečnými plážemi vám nabízí dostatek místa na slunci, na své si přijdou jak vyznavači vodních sportů, tak i milovníci tiché romantiky a soukromí. Kdo se rád potápí, měl by vědět, že potápění přímo u ostrova je zakázané. Jedná se o archeologickou lokalitu.

Ostrov má ideální polohu i pro poznání okolních řeckých ostrovů. Velké množství autobusových a lodních výletů vám umožní poznat místní památky. Kos můžete taky projet na kole, je protkán cykloturistickými stezkami. Přestože je Kos poměrně malý, je zde velké množství hotelů různých kategorií, kde se můžete ubytovat, nebo mít zajištěn pobyt přes CK. Pokud se rozhodnete pro  dovolenou na Kosu, určitě toho nebudete litovat a dlouho budete vzpomínat na krásný ostrov plný slunce.

Videa z Kosu

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Růžena napsal:

    Ostrov Kos jsme navštívili opakovaně. Není velký, ale bohatý na památky i přírodní zajímavosti. Jsou tu velmi milí a vstřícní lidé.

Napsat komentář