?>

Bájná Atlantida – Santorini


Nejromantičtější místo v Řecku, bájná Atlantida, modro-bílý ostrov… tolik a mnoho dalších přívlastků bylo už spojeno se Santorini.

Santorini

Santorini tvoří pět ostrovů, které leží 200km jihovýchodně od Athén a 110km na sever od Kréty. Na ostrovech trvale žije asi 13 tisíc Řeků. Ročně sem přijíždí mnoho turistů z celého světa. Na ostrov se bylo možné dříve dostat pouze po moři. Nyní je tu malé letiště.

Pokud ale přijedete po moři, čeká vás dilema. Protože veškerá obydlí jsou nalepena na skalách vysoko nad mořem, musíte si rozmyslet, zda od přístavu chcete vyjet nahoru na hřbetu oslíčka, lanovkou a nebo jestli si to dáte pěšky. Oslíčků mi bylo líto. Na hřbetu nosili i stokilové německé důchodkyně.

Bájná Atlantida

Kdysi bylo Santorini jeden velký ostrov. Ten zničil mohutný výbuch sopky, který tehdy způsobil velké klimatické změny, ve Středozemním moři vyvolal dokonce obří Tsunami. Nánosy po těchto vlnách byly nalezeny až na západním pobřeží Turecka.

Vykopávky, které na Santorini proběhly odhalily, že ostrov byl osídlen už za pozdního neolitu. V době výbuchu zde stálo prosperující město. Právě díky této velké události mnozí vědci pokládají Santorini za onu bájnou Atlantidu.

Procházka po Santorini

Santorini z dálky

Video Santorini s hezkou hudbou

Santorini má nový přívlastek – ostrov lásky, posuďte sami :o))

Svatba na Santorini – pravá romantika!

Další informace o Santorini

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. hana nehybová napsal:

    chystám se v září na santorini.prohlížím a sháním podrobnější informace o ostrově.zatím úžasnéééé
    snad taková bude i realita
    hezkou dovolenou všem
    h.

Napsat komentář