?>

Slunný Rhodos (Řecko)


Dnes navštívíme ostrov Rhodos. Je čtvrtým největším řeckým ostrovem a patří do Dodekanésského souostroví. Rhodos je omýván Egejským a Středozemním mořem a leží na křižovatce dvou kontinentů – Východ a Západ, Evropa a Orient. Ostrov žije především z turistického ruchu, je hojně navštěvován, vždyť až 320 slunečných dnů v roce hovoří za vše. Turistická sezóna zde trvá od dubna do konce října.
Rhodos, Agathi bay (autor: Frode´s pix, Flickr)Rhodos, Lindos (autor: Frode´s pix, Flickr)Rhodos, pláž (autor: Frode´s pix, Flickr)

Pokud přiletíte na dovolenou na Rhodos, jste okouzleni jeho bujnou zelenou vegetací.  Sluncem prozářený, rozmanitý, rozkvetlý, úrodný a pohostinný, lemovaný nádhernými romantickými plážemi se zlatavým jemným pískem i oblázky, tak toto vše a ještě mnohem více je Rhodos. Ve vybraných hotelech nebo apartmánech prožijete jistě krásné chvíle, ale když už na Rhodu jste, měli by jste si udělat několik výletů ať ve vypůjčeném autě nebo skůtru, či autobusem.

Za zmínku stojí návštěva městečka Lindos, nad kterým se tyčí pověstná Akropole. Na Akropoli můžete vystoupat pěšky, nebo se na ni nechat vyvézt na hřbetu oslíka. V samotném hlavním městě Rhodos můžete navštívit třeba archeologické muzem, podívat se do přístavu, kde kdysi stával Kolos rhódský. Staré město  je rozděleno na Rytířskou čtvrť se středověkými stavbami a Tureckou čtvrť s bazary, mešitami a židovskou enklávou. Po celém historickém jádru najdete dělové koule jako dekoraci. Po prohlídce města můžete posedět v některé z mnoha taveren a restaurací a pochutnat si na řeckých specialitách. Při nákupech nezapomeňte na rhódský med, olivový olej a červené víno. Ze suvenýrů si můžete nakoupit všelijakou keramiku, alabastrové sošky a vyšívané ubrusy.

Při návratu z Rhodosu domů  vás zcela ovládne pocit, že se sem musíte opět vrátit, zažít znovu všechnu tu krásu a načerpat sil do dalších všedních dnů. Rhodos opravdu stojí za to.

Města, památky a ty nejhezčí záběry z Rhodosu

Průvodce Rhodosem

Projížďka po celém ostrově s komentářem v aj.

Rhodos na Facebooku

Připojte se k české skupině fanoušků Rhodosu na Facebooku.

Rhodos na mapě

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 3

 1. Lucca napsal:

  FurtPryč jede v srpnu na Rhodos… přidá se někdo? :o)

  Přidejte se k fanouškům Rhodosu na Facebooku… http://www.facebook.com/group.php?gid=109815641046&ref=nf

 2. petr napsal:

  V srpnu letím na Rhodos s přítelkyní.

 3. Lucca napsal:

  Ahoj Petře, co všechno se tam chystáte prohlédnout? Máš nějaký zaručený tip? My zatím plánujeme určitě Lindos a Rhodos.

Napsat komentář