?>

Rhodos: město s rytířskou atmosférou


Rhodos hlavní městoMálokteré místo vás okouzlí natolik, jako právě hlavní město ostrova Rhodos. Patří mezi nejstarší města Evropy vůbec a zažilo velmi zajímavou historii – vystřídali se tu Řeci, johanité, Turci i Italové, těm všem kdysi Rhodos patřil. Ve spleti uliček tu objevujete antické, templářské i turecké památky a mezi tím vás lákají výlohy místních krámků s všemožným zbožím od klenotů přes cetky až po řecké speciality (oleje, kosmetika z oliv, med,..).

Do Rhodosu většina dorazí autobusem, hned kousek od slavného přístavu Mandraki, kde kdysi stál Rhódský kolos (socha boha Helia). Dnes na jeho místě najdete dva sloupy (jelena a laň), které navždy budou připomínat, kde byla socha „rozkročena“. To co nejvíce turisty ve městě láká je ale spíš Palác velmistrů, který byl postaven na zbytku johanitského hradu. Navštívit můžete i místní muzeum, které sídlí v budově původní johanitské nemocnice. Zajímavá je i prohlídka nového přístavu, kde v sezoně kotví neuvěřitelně velké lodě.

Město Rhodos – velká prohlídka

Tip 1: Prohlédněte si Rhodos z nejvyššího bodu ve městě a to ze staré věže s hodinami, kterou najdete kousek od Sulimánovi růžové mešity. Právě z této věže pochází naše následující video a úvodní fotka. Zaplatíte vstup a v rámci něj máte drink v baru pod věží zdarma. Je to velmi příjemné místo, obzvlášť při západu slunce je to nezapomenutelný zážitek.

Město Rhodos – vyhlídka z věže

Na videu zprava: Sulimánova růžová mešita, velké lodě kotvící v novém přístavu a úplně vlevo Palác velmistrů.

Tip 2: Máte chuť na něco dobrého? Až budete procházet po podél hlavní ulice směrem k přístavu Mandraki, všimnete si budovy v jejímž podloubí je mnoho kaváren a restaurací. Ty zákusky ve vitrínách jsou dokonalé! Prostě ideální místo pro kávičku a dezert.

Naše fotografie z prohlídky Rhodosu

Více fotek z Rhodosu najdete na našem Flickru.

 

Rhodos na mapě

Město Rhodos najdete na severu ostrova. Nejbližším letoviskem je Ixia a Ialyssos na západním pobřeží a Kalithea na východním.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář