?>

Starobylé Athény – virtuální prohlídka


3 miliony obyvatel, 10 milionů turistů ročně, 3400 let existence… to jsou Athény (Αθήνα) v číslech. Athény jsou plné antických památek, takže milovníci historie si přijdou jistě na své.
AthényAthény

Mezi nejnavštěvovanější místa patří Dionýsovo divadlo (nejstarší divadlo na světě), Akropolis, Hadrianův oblouk, Athénská čtvrť agora a chrám Olympeion. Vyrazit můžete za kulturou i do jednoho z divadel (v Athénách je dokonce více divadel, než v Londýně). Na ulicích můžete ochutnat různé dobrůtky, kromě gyrosu či souvlaki si dejte třeba pravé kokosové mléko. Ve specializovaném obchodě vám tu vyrobí i vlastní sandály, které jinak nosí kněžky při zahajování olympijských her. Pokud chcete vidět pravý trh, navštivte místní Avorelo.

Do Athén se nejlépe dostanete letadlem, za zpáteční letenku dáte i s taxami minimálně pět tisíc. Pokud chcete do řecké metropole vyrazit přímo z riviéry, můžete jet vlakem po trati, která spojuje Athény se Soluní (Thessaloniki). Vlaky mají Řeci pěkné a poměrně levné, cesta však bude docela dlouhá, do Athén je to nějakých 400 km.

Tato povedená slideshow vás s Athénami dostatečně seznámí:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář