?>

Navštivte vánoční Vídeň, trhy čekají!


I když už je na výlety zima, přesto je tu něco, co za ledový nos a rýmu stojí. Vánoce se blíží a jejich atmosféra je jedinečná. Ideální příležitost ochutnat tuto atmosféru máme hned u našich sousedů, kteří pořádají krásné vánoční trhy. Do Vídně na trhy ročně míří mnoho turistů, ty před radnicí letos začínají 13. listopadu a trvají do 24. prosince. Před zámkem Schönbrunn propuknou 20. listopadu a skončí 26. prosince, následují tam i trhy novoroční. Ve Vídni je trhů spousta, bývají i různě tematicky orientované, takže si stačí jen vybrat. Zkuste třeba vánoční trh na náměstí Karlsplatz, nebo trh na Spittelbergu. A když už budete ve Vídni, nezapomeňte si pořídit turistického průvodce Vídní.

Vánoční atmosféra ve Vídni

Vánoční trhy ve Vídni

TIP: chtěli byste žít ve Vídni? Navštivte viden.mimo-domov.cz

Mapa Vídně

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 5

 1. pavel napsal:

  Je to z Vídně,,,proč anglický písně

 2. Ivosh_007 napsal:

  Asi proto, že německé se nedají poslouchat..:-D

 3. Budík napsal:

  Cestu jsme volili vlakem. První chyba, vlaky EC přecpány, matka s ročním dítětem stála v chodbě vlaku, ten navíc zpoždění.
  Návštěva trhů , druhá chyba. Vpuli jsme do lidského moře, které nás bez naší vůle unášelo mezi stánky , zastavit jen u jednoho z nich byl nemožný úkol,spousta českých turistů, kteří po sobě rozlévali svařené víno a v době vánoc se častovali nepublikovatelnýmni slovy. Mé dvě starší děti, ač oslněny krásou světelných instalací , prosily o návrat domů což zase třetí chyba,neboť vlak opět zpoždění a ač vyjíždí z Vídně opět čas stravený na chodbě vlaku.
  Varuji : pro rodiče s dětmi nehodné a to v sobotu večer, nejezděte vlakem bez místenky,jinak cesta Břeclav -Vídeň / zpáteční 2 dosp + 2 děti/ 1900 kč!

Napsat komentář