?>

Fortaleza (Brazílie, Ceará)


Dnes se podíváme do Fortalezy, dvoumilionového města ležícího na severovýchodě Brazilie, hlavního města státu Ceará. V posledních letech se toto velkoměsto stalo turistickým letoviskem.
Centrum města připomíná jeden velký trh a známá je městská tržnice, která se nachází v budové dřívější věznice. Přímo ve středu města se táhne dlouhá pobřežní kolonáda lemovaná luxusními výškovými hotely a pláží, kde je mnoho barů, vyhlášených restaurací, diskoték, obchodních center s dobrými podmínkami k nákupům a levných pouličních trhů.

Nakupovat můžete hlavně veškeré výrobky z kůže, pro Fortalézu typickou krajku a nebo hamaku (houpací síť), jejímž největším výrobcem a prodejcem je právě Brazilie. Fortaléza je vhodným východiskem pro podnikání výletů, nacházení nádherných vzdálenějších a klidnějších pláží, mnohdy úplně opuštěných.

Oblast kolem Fortalezy celoročně nabízí možnost pobytů v hotelech všech kategorií – na velkých plážích v blízkosti turistických center či v menších odlehlých oblastech. Hlavními atrakcemi jsou výlety terénními čtyřkolkami “buggy“ do písečných dun, kde se v bělostném písku rozprostírají nádherně modrá sladkovodní jezírka, ve kterých se můžete vykoupat. Cestou narazíte na mořské orly, divoké oslíky a jiná zvířata. Budete zde mít neomezenou možnost surfování a dalších vodních sportů.

Dvoudílný průvodce v angličtině (na čtvrt hodinky)

Slideshow krásných fotek z Fortalezy a okolí (přes 9 minut)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář