?>

Oasis Praia Das Fontes (Brazílie, Fortaleza)


Oasis Praia Das FontesVypravte se s námi dnes do Brazilie. Ve státě Ceará ležícím na severovýchodě země se nachází město Fortaléza. Od něho je 80km vzdáleno městečko Beberibe, v jehož blízkosti stojí  pár hotelů, mezi nimi i Oasis Praia das Fontes. Hotel se rozkládá u sladkovodního jezírka s vápencovými útesy přímo vedle pláže. Pláž je krásná písečná, pozvolně se svažující. Hotel tvoří dlouhé řady bungalovů a několik jednopatrových cihlových budov, ve kterých se nacházejí standardně zařízené pokoje.

Každá terasa se pyšní houpací sítí, ve které můžete příjemně relaxovat. Pokoje jsou v typickém brazilském stylu, s neomítnutou cihlou uvnitř, což je pro nás dosti neobvyklé. Stravování je zajišťováno formou all inclusive a věřte, že to jsou přímo kulinářské hody. Velký výběr výborných jídel, zeleniny, zákusků a jižního ovoce  vás každý den příjemně naladí. K pití jsou podávány džusy z čerstvého ovoce na jaké si jen vzpomenete, vychlazené kokosové ořechy nabízí v horku opravdové osvěžení a ostatních nápojů je na výběr také dost. Velice milý a ochotný personál se vám snaží vyhovět ve všem, co vám na očích uvidí.

V sousedství se nachází hotel Parque das Fontes, který tvoří s naším Oasis Praia das Fontes ucelený komplex. Můžete v něm navštívit malý vodní park a minizoo. Na pláži si budete mít možnost  zkusit let  ultralightem, nebo podniknout nějaký výlet malými  buginami. Například do asi 60km vzdálené Canoa Quebrada, malé rybářské vesničky. Zde leží překrásná písečná pláž pod 50m vysokým červeným útesem. Cestou narazíte v poušti na krásně modrá sladkovodní jezírka, ve kterých se můžete vykoupat.

Pokud budete chtít nakupovat, budete se muset vypravit do 80km vzdálené Fortalézy, kde jse spousta nákupních center a obchodních domů. Nakupování v Brazilii je příjemné, není tam draho. Po návratu z dovolené budete dlouho vzpomínat na krásné chvíle strávené v Jižní Americe.

Podívejte se na hotel na mapce:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář