?>

Ekvádor: navštivte indiány, hory i deštné pralesy


Ekvádor nepatří mezi největší země jižní Ameriky, ale přesto je velmi pestrý. Na území velkém přibližně jako Itálie

narazíte na tři zcela odlišné krajiny. Na východě začíná Amazonská nížina s deštnými pralesy. Následuje horské pásmo And, kde narazíte na několik vrcholků vyhaslých i stále činných sopek. Na západě Ekvádoru je pobřeží, u něj najdete jak deštné pralesy, tak i savany. Od počátků v Ekvárodu žili indiáni, ti dodnes tvoří 30% populace. Většina z nich žije na východě země, ale nemají se dvakrát dobře – brzy umírají, nemají moc peněz a chybí jim větší politická moc. Nejvlivnějšími obyvateli Ekvádoru jsou stále místní Španělé, i když je Ekvádor od jejich nadvlády zbaven už od 1. pol. 19. stol.

A co v Ekvádoru nevynechat? Kromě místní rozmanité přírody určitě navštivte hlavní město Quito, jde o druhé nejvýše položené město na světě vůbec. Dalším pěkným městem s krásnou katedrálou je Cuenca. Na nákupy je ideální trh pořádaný v Otavalu nedaleko Quita. A nakonec nezapomeňme, že Ekvádoru patří Galapágy – ideální místo na výlet lodí nejen pro milovníky zvířat.

Ekvádor na mapě:

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Martino napsal:

    Pokud chcete opravdu navštívit Ekvádor, určitě vás bude zajímat blog mého bratra, který tam žije a učí se u šamanů: http://rostlinky.blogspot.com/

Napsat komentář