?>

Kuba vás dostane!


HavanaI přes politicky složitou situaci je Kuba k turistům velmi vlídná. Kubánská letoviska a hotely patří k nejluxusnějším na světě a do skutečné Kuby mají opravdu velmi daleko. Kdo tam byl, už jenom chválí.

Krom úžasného luxusu ve vybraných letoviscích nabízí Kuba i nádhernou přírodu, která je civilizací téměř nedotčená. Za tou byste se ale museli vydat spíše na jih země. Sever je opravdu spíše pro rekreanty, ale najde se tam i několik nádherných míst pro potápění, kde je křišťálově čistá voda.

Na Kubě není moc velký provoz ani v hlavním městě Havaně. Díky pověstné kubánské zručnosti tu jezdí převážně auta z padesátých let a motorky značky Jawa z téhož období, kterým se po kubánsku říká „chava“. Potkáte tu ale i poslední modely nejluxusnějších aut všech značek. Přestože jsou Kubánci často velmi vstřícní lidé, těžko můžete čekat, že si tu stopnete auto – pro běžného Kubánce bez taxi licence je to totiž velmi tvrdě trestáno.

Videa z Kuby

S Kubou vás seznámí následující videa, o zážitky z Kuby se s námi můžete podělit v komentářích :o)

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 3

  1. Miky napsal:

    Dobrý den, byl jsem na Kubě 2 měsíce a přestože jsem v ČR již slušně vydělával, byl jsem tamním prostředím a lidmi tak nadšený, že jsem tam chtěl zůstat. Bohužel to nebylo tak jednoduché, takže na Kubu pouze nostalgicky vzpomínám a doporučuji ji každému, kdo nad ní přemýšlí. Kdo umí španělsky, nejezděte do hotelů, ale bydlete v soukromých apartmánech. Je to mnohem levnější a navíc pokecáte s normálními Kubánci…

  2. Milan Harmáček napsal:

    Motocykly Jawa se stále vyrábí v Týnci nad Sázavou a stále se vyváží na Kubu, je to jedna z hlavních českých exportních položek na Kubu. Kubánský zákazník odmítá modernizace těchto strojů, stále žádá dvouválcovou dvoudobou 350 ku.

  3. lucie napsal:

    ahoj jsem ohromená tajtou zemí je překrásná¨.mam na kubě švagra ale nikdi sme ho neviděli je to asi nemožné.máme snim kontak ale stejnak neumíme jeho řeč takže jednoduše je to na nic

Napsat komentář