?>

Dubailand: rostoucí zázrak za tisíc miliard


Dubailand dnesDubai zase staví, to co vám dnes představíme ale není žádný malý projekt. V poušti roste zábavní centrum za tisíc miliard korun. Není nic, co by snad v tomto centru větším než Brno chybělo. V Dubailandu bude největší obchodní centrum na světě, světový obchodní park s různými specialitami jednotlivých národů, Legoland, zábavní park s atrakcemi Six Flags, vesmírná akademie, lyžařská sjezdovka, největší hotel na světě a další 50 jiných, zoo, safari, svět dinosaurů, velká jezera, hory, louky plné kytiček a bylinek a mnoho dalšího.

Dubailand se staví v několika fázích, momentální první bude hotová během letošního roku, poslední až v roce 2018. Výsledek bude každopádně úchvatný, Dubai se stane novým centrem světa.

Slideshow – jak bude Dubailand vypadat

odhalení City of Arabia, od 2. třetiny videa začíná krásná prezentace

Slideshow maket Dubailandu

Kde se bude Dubailand nacházet:

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 5

 1. danuška napsal:

  Uz se těším,až tam pojedeme s dětma za maturitu v roce 2011.Byla jsem tam s manželem před 2 lety, a žádný dubailand nebyl ani zmínka.
  Tak se těšíme a přeju Vám všem,kdo čtřete tento email…
  DOPORUČUJEM, ahoj

 2. jindra napsal:

  Byl jsem v Dubaji v lednu 2010 a hrozně se mi tam líbilo. Na druhou stranu nevím, kam tenhle šílený stavební boom financovaný na dluh povede. Kontrast dělníků pracujících za pár USD na den s nablýskaným pozlátkem, snažícím se vytáhnout peníze z turistů, je víc než tristní. Ale ať to nekrachne. Doufám, že se tam zas dostanu a budu si sobecky užívat.

 3. Lucca napsal:

  A kde si tam člověk užije nejvíc? Chystáme se tam koncem října 🙂

 4. Jsem velmi zvědavý na konečný výsledek.. Informace se od začátku projektu dosti mění a podle některých měl první z parků otevřít už loni… Avšak i přes nové přírustky do kolonky horských drah nejsem fanouškem takového megalomanctví ve stínu ropných věží. Je to jak postavit Pražský hrad lepší a větší, Karlštejn větší a lepší, nebo vlastně cokoliv, když na to jsou peníze… 🙂 VašekHD

 5. Lenka napsal:

  Právě dnes tj. 16.11.2013 tam jdeme tak jsem na to moc zvědavá.

Napsat komentář