?>

Egyptu se nic nevyrovná (?)


Narazili jsme na video, které odhodlaně tvrdí, že „nothing compares to Egypt“. Málokterá destinace má tolik nadšenců, jako právě Egypt. Pravdou je, že Egypt měl boom hlavně před několika lety a dnes mu dávají přednost spíše jeho dlouhodobí milovníci. A co vy, myslíte si taky, že Egyptu se nic nevyrovná?

Egyptu se nic nevyrovná

Video, které do Egypta nažene i náročného milionáře :))

I Egypt má své mouchy

Video popisuje Egypt jako pohádku, není těžké tomu věřit. Je ale Egypt opravdu tak úžasný? Mnohé turisty může Egypt překvapit a to třeba tím, že:

 • je velice rozhlehlý, jet na výlet znamená mnohdy oželet i dva dny koupání.
 • hotely tu mají nižší úroveň, než například v Evropě. A tak i 5 hvězdičkový hotel může být pohroma.
 • je vtíravý, kamkoliv vystrčíte nos, bude vám někdo něco nabízet. Někdy obchodnické metody přesahují i morální meze.
 • v létě tu je vážně teplo. Lidé jezdí na dovolenou hlavně v létě. A Egypt to je panečku něco. CA ani CK vám už ale při prodeji lastu neřekne, že užít si dovolenou v 40 stupňových teplotách je nelehké.
 • voda tu je nepitná (zuby je lepší čistit z kupované vody) a pokud nechcete chytit faraona, doporučuje se vyhnout se polovině ovoce a zeleniny (druhy omyté a krájené, především saláty).

Popularita Egypta klesá?

Seznam.cz denně eviduje kolem 5 000 dotazů s tématikou Egypt a k mání je dnes a denně kolem 800 zájezdů do Egypta, od nejrůznějších cestovních kanceláří. Jaký je ale dlouhodobý trend?

Egypt a jeho popularita vzhledem k dalším arabským destinacím (hledanost na Googlu)
Modrá = Egypt, červená = Turecko, žlutá = Tunisko

Z grafu je patrné, že největší boom Egypt zažíval v roce 2004 a 2005. V roce 2008 ho v létě dokonce dohnalo Turecko, o které byl tehdy velký zájem (viz tisková zpráva Invie). Na zájmu o jednotlivé destinace se projevila i krize, viz nejslabší rok 2009. A jaká je Googlí prognóza? Zdá se, že zlatá éra Egypta končí a zájmu o Egypt bude spíše ubývat.

A co si myslíte vy?

Zahlasujte a přidejte svůj názor v komentářích ,)

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

 1. bonka napsal:

  Egypt je magický a má svoje kouzlo, kterým láká turisty k opětovným návštěvám. Na druhé straně je více takových destinací, pro mne například Řecko, kam se ráda vracím:-), pokud možno každý rok.

 2. sphinx napsal:

  Egyptu se nic nevyrovna, s tim naprosto souhlasim:) Moje nekolikalta laska, byl by div, kdybych se podivala jeste někam jinam:)
  Hotely maji sice nizsi uroven, ale taky jsou tam zajezdy mnohem levnejsi nez do hotelu stejne urovne nez treba do Spanelska se stejnymi sluzbami, takze to chce proste vic hvezdicek 🙂
  Salaty (ovocne i zeleninove jsem jedla vzdy a nikdy se mi nic neprihodilo, nabeh na faraona jsem mela jednou a to jsem podchytila hned v zacatcich (leky Drotazide!).
  Dovolena u vody ve 40 stupnich se da 😛 Ja to tak mam rada. Ale do Kahiry v takovem vedru, to uz je horsi, clovek je pak zalezly cely den v hotelu a vyrazi ven teprve vecer 🙂

Napsat komentář