?>

Ryby, které vám mohou znepříjemnit dovolenou v Egyptě


Šnorchlování a potápění patří bezesporu mezi to nejlepší, čemu se můžete v Egyptě věnovat. Víte ale, co všechno pod hladinou číhá? Tak třeba perutýn ohnivý. Tato krásná ryba je velmi jedovatá, ale na člověka naštěstí přirozeně nezaútočí. Trnucha modroskvrnná připomíná rejnoka a je hodně plachá.

V případě ohrožení však neváhá použít svůj jedovatý trn. Je tedy třeba dávat pozor, abyste na ni nešlápli. Zahrabává se do písku, takže není tolik vidět. A pokud neuvidíte trnuchu, počítejte s tím, že ropušnici vousatou nespatříte už vůbec. Ta má totiž úplně dokonalé maskování. Až tyhle krásné živočichy pod hladinou potkáte, nepanikařte, zřejmě se vám stejně nic nestane. Maximálně si způsobíte na pár dní nějakou tu bolístku. O tu se vám však postará dost možná už faraon.

Jedovaté ryby v Egyptě

Podívejte se, jak ve skutečnosti jedovaté ryby vypadají. Perutýn připlouvá ve 36 vteřině videa. Následuje trnucha modroskvrnná a ve druhé minutě se těště i na „strašlivou“ ropušnici.

Trnucha modroskvrnná – mláďátko

Mistryně maskování – ropušnice vousatá

Tohle jako ropušnice možná trochu vypadá, ale není to ona.

Tip: dovolená last minute Egypt

Kolik z nich už jste potkali? Nemáte někdo zkušenosti s jejich jedem?

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 3

 1. dralan napsal:

  Na posledním videu není ropušnice vousatá ale zploštěnec, nebo-li crocodile fish.
  Zatímco na ropušnici když šlápnete, tak máte většinou po dovolené, protože vztyčí ostny a v nich je jed, který vám způsobí velké trable. Zploštěnec vás může
  sice kousnout, ale to by opravdu musela být velká smůla, protože ten většinou narozdíl od ropušnice pláchne a každopádně se to dá zvládnout bez doktora.

 2. Honzaq napsal:

  Souhlasím, myslím, že ropušnice má jiný tvar těla. Na tomto videu je ropušnice http://www.youtube.com/watch?v=Q7ACU57sIFs

 3. Lucca napsal:

  Ropušnice je daleko hezčí, díky za komentáře, článek jsme upravili ,)

Napsat komentář