?>

Letovisko Sharm el Sheikh (Egypt)


Sharm, Fanara beach (autor: Ginger Nut Designs, Flickr)Ještě před 40 lety byl Sharm el Sheikh pouhou ospalou rybářskou vesničkou, kterou obývali beduíni.  Dnes je to však moderní turistické centrum. Když jede do Egypta milovník potápění, určitě zamíří právě do Sharmu. Místní podmořský svět je označován za jeden z nejkrásnějších na světě vůbec. Na korálové útesy Tiran a Ras Mohammed, kde na vás čekají murény, žraloci, rejnoci a jiní mořští živočichové, dorazíte na lodi od Sharmu po dvou hodinách cesty.

Mezi nejznámější útesy lze označit Yolanda (vrak stejnojmenné lodi) a Shark reef (Žraločí útes), které jsou nejvyhledávanější potapěčskou lokalitou.

Pokud si na potápění netroufnete, ze Sharmu lze doporučit mnoho výletů. Oblíbeným cílem je  Mojžíšova hora s chrámem Svaté Kateřiny. Pozorování východu slunce z Mojžíšovy hory je nezapomenutelným zážitkem. Poněkud dál je třeba do Jeruzaléma, skalního města Petry, nebo Izraele a především k Mrtvému moři. To jsou výlety, které jsou opravdovým zážitkem a dlouho na ně budete vzpomínat.

Slideshow s pěknými fotkami a hudbou

Lodí kolem Sharmu

Navštivte novou diskuzi o Egyptě

Potápění v Sharm el Sheikh

Najde se někdo, kdo se po tomto videu nebude chtít v Sharmu potápět?

Ulice Sharmu

Mapa Sharm el Sheikh

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář