?>

Egyptská Taba Heights: brána k Izraeli a Jordánsku


Egypt, Taba Heights, hotel IntercontinentalTaba Heights je poměrně malé letovisko, které je charakteristické nádhernými horami a výhledem přes Akabský záliv na Jordánsko a Saudskou Arábii. Pláže jsou dlouhé a v moři jsou korály, takže Taba Heights je ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování. Jsou tu dvě mola, která umožňují skvělý přístup přímo ke korálům. Po molech se ale můžete klidně jen tak procházet a pozorovat z nich ryby, my tak hned první den viděli např. perutýny. Pro ty, co si potrpí na vodní sporty je tu Waterworld, který nabízí vodní vyžití všeho druhu. Letovisko vyplňuje hlavně rozlehlé golfové hřiště, které je pravou oázou zeleně v jinak pusté hornaté krajině.

Obchůdky (supermarket, suvenýry, lékárna a spoustu dalších) tu najdete v areálu hotelu El Wekala, ke kterému se můžete dopravit pravidelnou linkou malého busu, který letovisko neustále objíždí. Taba Heights leží těsně u Izraele (autobusem je to na hranice tak půl hodiny), proto mezi nejčastější výlety patří Jeruzalém. Z dalších zajímavých výletů se hodí zmínit výlet do Jordánské Petry, výlez na Mojžíšovu horu, nakupování v Dahabu, klášter sv. Kateřiny, Faraonův ostrov a další. I do Káhiry to tu není moc daleko, takže k pyramidám vyrazit můžete taky. Z ruky je spíš Luxor a Asuán.

Taba Heights a návštěva protějšího Jordánska

Pohled na Taba Heights

Potápění v Taba Heights

Zkoukněte i další egyptská letoviska

Výlet na čtyřkolkách v horách

Hotely v Tabě

Zaujala vás Taba? Mrkněte na články a videa s hotely v Tabě.

Taba na mapě

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. Olga Šimková napsal:

    Jedu letos do Taby a chtěla bych jet na výlet na čtyřkolkách. Prosím pokud někdo tento zážitek apsolvoval, chtěla bych znát jak vše probíhá.Pokud se někdo podělí ze svím zážitkem ať mi napíše,budu moc ráda.Díky.

  2. Lucca napsal:

    Ahoj Olgo, v Tabě se na čtyřkolky jezdí do „Duchového kaňonu“, to je asi 15km od Taba Heights. Bohužel jsem tam nebyla 🙂 zkus pročíst třeba tohle vlákno:
    http://egypt.orbion.cz/diskuse/vylet-na-ctyrkolky-prosim-poradte-dnes-odlitam–468/#diskuse

Napsat komentář