?>

Výlet do Káhiry


Káhira (fotka od Ecreyes z Flickru)Káhira je největší hlavním městem Afriky. Žije tu tolik obyvatel, že se město pomalu učí žít na směny (ve škole se přes den vystřídají troje děti). Nyní má Káhira asi 23 milionů obyvatel a jejich počet stále roste, protože se sem stěhují lidé za prací i za vzděláním. Po snahách vlády obnovit život v oázách se za Káhirou budují úplně nová města k žití.

Mezi největší atrakce v Káhiře patří Egyptské muzeum, velká mešita Al-Azhar, Bazar Chán al-Chalílí a Citadela. Hned v Káhiře se navíc nachází hojně navštěvovaná Gíza s pyramidami. Jinak Káhira na vás zapůsobí tak trochu jako město z hororu. Některé čtvrti vypadají strašidelně, protože jsou velice vybydlené. Narazíte tu například na 20 patrové domy, kterým chybí v oknech skla. Potom ujede další kus cesty a narazíte na nové domy, které vypadají velmi pěkně. Těch je ale minimum. Káhira působí jako jedno velké staveniště. Je tu tolik řidičů s tolika auty, že na zácpu narazíte i o půlnoci.

eg-kahir.jpg Podívejte se na tato tři videa, ta vám řeknou nejvíc. Na prvním videu uvidíte z kraje pyramidy, následuje mešita a bazar, za zpěvu Egypťana. Na druhém videu máte možnost sledovat Káhiru z letadla, všimnete si i delty Nilu. Na třetím videu je vidět pěkně celá Káhira a její atmosféra.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image

Káhira mapa

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář