?>

Rudé moře: podmořský ráj


Rudé moře patří mezi světové top potapěčské destinace a v posledních letech se těší opravdovému zájmu turistů, nejen potapěčů. Moře je dlouhé 2000 kilometrů, široké pouhých 350 km a maximální hloubka dosahuje 3039 metrů.
Rudé moře má do ruda daleko...Mořská želva a potapěč (autor: Tom Weilenmann, Flickr)

V severní části je nejzajímavější oblastí pro potápění zaručeně národní park u útesu Ras Mohammed nedaleko egyptského Sharmu. Potopit se můžete jak k útesům, tak i k vrakům. V okolí Hurghady, tedy ve střední části Rudého moře je také co k vidění. Oblíbeným vrakem pro potápění je Salem Express, za mnoha druhy žraloků se vydejte třeba na Bratrské ostrovy. Pokud se přesuneme ještě více na jih, lze doporučit určitě port Ghalib, který je kousek od Marsa Alam. Ke korálovým útesům je zde velmi snadný přístup. Jižnější části Rudého moře (např. mimo Egypt) už nejsou k potápění tak ideální, ale aspoň tam nenarazíte na tolik senzací chtivých turistů.

Videa z Rudého moře

Udělejte si chvilku, pusťte si zvuk a ponořte se do rudého moře.

YouTube Preview Image

Příběh videa: Proplouváte kolem korálů a v tom narazíte na obří rybu s podivným okem. Míjíte ji a potkáte rozevlátého perutýna v celé jeho kráse. Z povzdálí se k vám už ale blíží žralok, pruhované rybičky, které ho doprovází vás ale utvrdí v tom, že bát se ho nemusíte. Prohlédnete si havýše skvrnitého, podivně hranatou rybu s puntíky. A konečně uvidíte i mořskou želvu. O kousek dál už z korálu číhá tajemná muréna

YouTube Preview Image

Příběh 2. videa: Sledujte velkého rejnoka, jak pluje s potapěči. Ti po chvíli překvapivě objeví na dně něco ještě daleko většího… právě se tam krmí dugong. V tom ale na místo připlouvá nebezpečně sebevědomý žralok

Chybí vám odvaha se potápět? Podívejte se, které ryby vám mohou potápění znepříjemnit. Uvidíte, že pod vodou nehrozí mnoho nebezpečí.

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

Napsat komentář