Nová nejvyšší budova světa


Arabské emiráty mají opět čím oslňovat. Právě si staví novou nejvyšší budovu světa. Stane se jí Dubajská věž – Burj Dubai. Tento 162 patrový mrakodrap má být zakončen v roce 2009. Přesná výška budovy se ale tají, to aby Araby někdo nestihl trumfnout.

Burj Dubai

Na mrakodrapu pracují dělníci z celé Asie, ti si stěžují na nízké mzdy. Za den si kvalifikovaný dělník vydělá asi 160 Kč. Araby budou v mrakodrapu vozit české výtahy. Ukázaly se totiž jako velmi výhodné a úsporné.

Kolem mrakoodrapu bude vybudováno umělé jezero. V budově bude 37 pater zabírat Armani hotel, ale můžete si tam koupit i jeden ze 700 bytů. Na jedné z teras vyroste plavecký bazén. V plánu jsou samozřejmě i kanceláře a vyhlídka pro turisty.

Burj Dubai – oficiální reklama

Burj Dubai – krátká animace s půdorysem

V této krátké animaci je pěkně vidět hezký půdorys, který mrakodrap má:

Aktualita (leden 2010)

Burj Dubai byl při otevření 4. ledna 2010 přejmenován na Burj Chalífa (Khalifa). Svůj název dostal po prezidentovi arabských emirátů Chalífovi ibn Saíd al-Nahajánovi.

Podívat se na další krásy Arabských emirátů

Spojené arabské emiráty (Dubai) – informace a rady pro návštěvníky Spojených arabských emirátů

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 6

 1. Libor Fikr napsal:

  Pokud někdo nebyl v Dubaji, tak můžu jen doporučit a to nejen kvůli Burj Dubaji. Budete mrkat na drát hned od letiště. Garantuji.

 2. Martino napsal:

  Jako je v Praze vidět hrad skoro všude, bude v Dubaji tenhle mrakodrap v centru výborný orientační bod. Všechny ostatní mrakodrapy jsou oproti němu blechy. Nevím, jestli bych chtěl bydlet úplně nahoře, asi to bude trochu houpat a pochybuju, že tam bude balkón 🙂

  A jestli tam pojedete, určitě se Vám budou hodit informace ze SAE, které jsou na http://martino.bloguje.cz/tema-2-spojene-arabske-emiraty-dubaj.php

 3. Josef Martin napsal:

  Nějakou dobu jsem vDubai byl a pracoval.Teprve pak poznáte co to je.Podle mě je to jen nakašírovaná pouštní díra,kde pro téměř permanentní shamal málokdy máte opavdu solidní pohled na tamější“pamětihodnosti“z dálky.Dubai Creek je ještě to co stojí za to shlédnout,poslední zbytek orientu.

 4. Lucca napsal:

  Ahoj Pepo,
  jak je těžké dostat se do SAE pracovně? Nebo to bylo v rámci českého zaměstnavatele? Nevíš, jestli mají SAE nějaké řešení pro další oteplování? Začíná se tam koncentrovat „půlka světa“ a přitom je to už teď jen poušť.

 5. Anonym napsal:

  Nazdar,helé jeto nej vetši také nej hezči ale také nejdrahši budová světa,
  Nezapominej co se stalo 11 zaři..V USA..co.?No přiletěl tam ten byn aladin,
  No a co udělal..?Tak nezapominej te..Je to pěkne ale bydlet by sem tam nechtěl zanic na světe!!!Adios…

Napsat komentář