?>

Palmy rostou (jako) z vody!


Arabské Emiráty se neproslavily pouze stavbou souostroví „The world“. Zdejší developerská společnost Nakheel Properties staví už pár let tři velké skupiny ostrovů ve tvaru palem.

První palma – Jumeirah se začala stavět už v roce 2001, Jebel Ali o rok později a Deira v roce 2004. Stavba ostrovů probíhá vždy několik let, dnes už je první palma hotová, druhá se akorát dokončuje.

Jumeirah

Palmy vznikly na podporu turistického ruchu, ale zdaleka nebudou sloužit jen pro turismus. Na jedné z palem by mělo do roku 2020 bydlet asi 1.7 milionu lidí.

Na těchto umělých ostrovech nebude nic chybět. Soukromé pozemky s vilami, vysoké budovy s mezonetovými luxusními byty, restaurace, přístavy, obchodní centra, zábavní parky, lázně a další. Na palmě Jumeirah najdeme luxusní hotel Atlantis, který byl nedávno otevřen.

Jak se staví palma v SAE

Toto video vám ukáže, jak se jedna z palem stavěla.

Jak se žije na palmě – představení

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Martino napsal:

    Al Nakheel má trochu štěstí, že Perský záliv není tak hluboký, tak se to staví dobře. Ale stejně… Nápad je to geniální, jak rozšířit pobřeží – každý chce bydlet u vody, že, tak proč nepostavit nové pobřeží směrem do moře. Palm Deira (to je ta největší palma), je fakt megaprojekt – vlastně postaví úplně nové město 14x9km velké… ttp://martino.bloguje.cz/586936-umele-ostrovy-ve-tvaru-palmy-v-dubaji.php

Napsat komentář