?>

Thajsko: ta pravá exotika!


Pokud jednou zavítáte do Thajského království, poznáte pravou exotiku. Jedinečnou atmosféru navozuje teplý voňavý vzduch, tóny Ranad-eku, výtečná chuť kokosového mléka, úžasně pohodová atmosféra a pokorní usměvaví lidé.

Thajsko Krabi

Jak to chodí v Thajsku

V Thajském království žije asi 65 milionů lidí. Od roku 1946 jim kraluje Bhumibol Adulyadej, krále Thajci velice milují a uctívají. Jelikož je ale Thajsko konstituční monarchií, vládne zde především vojenská vláda generála Sonthiho Boonyaratkalina, ale král tu má přesto daleko větší vliv, než například královna ve Spojeném království.

Thajci jsou velice hrdí na to, že jejich země nebyla nikdy (jako jediná v jižní a jihovýchodní Asii) kolonizována.

Většina Thajců vyznává budhismus, avšak na jihu Thajska je hodně rozšířen islám.

Thajsko Grand Palace

Když chcete do Thajska

Do Thajska budete potřebovat vstupní vízum a cestovní pas. Ideální doba pro návštěvu je přes zimu, kdy je v Thajsku nejpříjemnější počasí s nízkými srážkami. V dubnu a květnu vás v Thajsku zastihnou nejvyšší teploty, od června do září potom častější monzuny. Lasty do Thajska začínají většinou na 30 tisících.

Toto povedené video vás v jednotlivých sekcích provede životem Thajců, ukáže vám jejich kulturu, památky, pochoutky, trhy a nádherné pláže.

Tip: Zájezdy do Thajska můžete vybírat zde.

Tip: Aktuální informace o Thajsku se dozvíte na Thai.cz

Thajsko na mapě:

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. bonka napsal:

    V Thajsku jsem prožila s rodinou v roce 2000 nezapomenutelných 15dnů na ostrově Phuket a od té doby je tato země moje srdeční záležitost. Naprostá pohoda a klid mne opravdu dostaly. Pevně věřím, že se do této nádherné země ještě podívám. Mým snem je ostrov Koh Samui. Co se dovolených týká, opravdu jsem nepoznala nic kouzelnějšího.

Napsat komentář