?>

V Chorvatsku prý nejsou vlny


Chorvatsko vlny HvarMoře v Chorvatsku si zamilovala spousta turistů. Každému se ale líbí trochu jiné moře. Někdo preferuje klidné bezpečné, kde si užije celá rodina včetně nejmenších dětí. Jiní si rádi užijí vzrušení ve větších vlnách. Kde jsou ale v Chorvatsku pořádné vlny? Není to tam jak u českého rybníka? Zapátrali jsme a tady je výsledek!

V Chorvatsku na přílis rozbouřené moře běžně nenarazíte, to je dáno zeměpisnou polohou. Spíše platí, že Chorvatsko nabízí příjemné klidné moře. Na některých místech se ale přecijen vlny ukážou a nemusí být vůbec malé. Zejména na oblázkových plážích to nemusí být příjemné, když vás s vlnami do nohou tlučou kameny. A tak obujte plavací boty a vyražte řádit do vln!

Velké vlny v Chorvatsku

Moře se umí dle cestovatelů pěkně zavlnit například v Podgoře, na Krku v Bašce, na jihu Hvaru, nebo na Makarské (Tučepi). Nejvíc vln přichází když na moři zuří bouřka. V Primoštenu se prý odpoledne ukazují vlny dokonce pravidelně.

I tohle umí moře v Chorvatsku při bouřce.

Příjemné vlnky na Bašce

A jaké moře máte nejradši vy? Podělte se s námi o tipy na bouřlivé a nebo naopak klidné chorvatské pláže v komentářích!

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. Martin napsal:

    Už jsme se lekl, že někdo tvrdí, že v Chorvatku nejsou vlny. Protože jsou! Každý rok jezdíme na Hvar a tam je jich požehnaně.

  2. Anonym napsal:

    Jojo, Hvar je fajné místo. Obecně ale v Chorvatsku moc velké vlny opravdu nejsou. Na ostrovech ještě ano, ale pevnina je v tomhle slabá 🙂

Napsat komentář