?>

Sardínie: Karibik za rohem


Sardinie, Cagiliari (autor: spli, Flickr)Sardinie je hned po Sicílii druhým největším ostrovem ve Středozemí a my o ní ještě neblogli! Dnešek naštěstí vše mění…

Sardinie je nejobdivovanější pro své moře, které je až neskutečně průzračné, zbarvené od modré až po zelenou barvu. Z toho důvodu se Sardinii říká Karibik Středomoří. 300 slunečných dnů v roce je magnetem, který přitahuje turisty z celé Evropy i vzdálenějších koutů naší země. Nádherné pláže s bělostným pískem lákají k příjemnému lenošení spojené s koupáním v křišťálově čistém moři. Hornaté vnitrozemí je jak stvořené pro pěší turistiku. Milovníci rušnějšího života by neměli vynechat hlavní město Cagliari, kde žije kolem 160 tisíc obyvatel. Symbolem sardského kraje je pivoňka. Ta rozkvétá na jaře a zahaluje do růžové barvy celou Sardínii.

Neobvyklý, ale velice příjemný způsob, jak poznat historii ostrova je ochutnávka místních pokrmů. Vytříbenost moderní sardské kuchyně vychází ze starých místních tradic. Sardinie, ráj milovníků přírody i historických památek, nabízí neopakovatelnou dovolenou pro všechny. A do Karibiku už nemusíte :o)

To nejlepší z pobřeží Sardínie

Skvělá slideshow fotek Wojciech Wandzela

Průvodce po Sardínii (italsky)

Sardínie mapa

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář