?>

Occidental Grand Hotel (Kanárské ostrovy, Fuerteventura)


Occidental Grand HotelNad krásnou pláží s bílým pískem Butihondo se vypíná 4* hotel Occidental Grand Fuerteventura. Je postaven ve stylu andaluského městečka a hosté jsou ubytováni v několika tří až čtyř patrových budovách. V areálu hotelu je 5 velkých bazénů. 1 bazén se saunou se nachází v oddělené nudistické zóně. VIP část hotelu tvoří Royal Club, který nabízí vlastní vstupní halu s recepcí.
„Specialitou“ hotelu je, že si nemůžete ráno přivstat a dát si osušku na lehátko,  aby jste měli místo dle vašich představ. Hotelová ochranka osušky sundá z lehátek. To je dost nepříjemná zkušenost. Krásná pláž Butihondo je z hotelu bohužel velmi špatně přístupná, kousek jsou schody a polovinu cesty se hrabete v písečné duně strmě dolů. Na pláž je možné dojít obchůzkou po schodech, ale je to daleko a ani jedna z těchto cest není vhodná pro méně pohyblivé hosty. Cestovní kanceláře by na tuto skutečnost měly určitě upozorňovat.

V hotelu se nachází několik restaurací, jedna velká bufetová na snídaně, obědy a večeře a tři restaurace a la carte na večeře: mexická, italská a asijská. Do těchto tématických restaurací se musíte předem objednat. Naobědvat se můžete také ve zvláštní restauraci u bazénu. Jídlo se podává formou all inclusive  a po celý den je o hosty opravdu skvěle postaráno. Tradičně vynikající kanárská kuchyně uspokojí chuťové pohárky každého labužníka.

Nákupní možnosti jsou v 8km vzdáleném městečku Morro Jable. Dobré je vypůjčit si aspoň na pár dnů auto a trochu se projet po ostrově. Nejkrásnější a nejstálejší počasí na Fuerteventuře je na podzim. Pokud se rozhodnete pro září, určitě neuděláte chybu a užijete si teplého Atlantiku dosytosti. Po návratu domů budete mít určitě na co vzpomínat.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář