?>

Kréta: šestý kontinent


Největší řecký ostrov je ideálním místem pro trávení dovolené. Krétě se přezdívá šestý kontinent proto, že je velmi rozmanitá. Hory, jeskyně, kaňony, dramatické skalnaté pobřeží a krásné písčité pláže, to vše se vám zde nabízí k prozkoumání.
Kréta, Spili (autor: Wolfgang Staudt, Flickr)KrétaKréta

Kréta má ale i bohatou historii a milovníci památek si také přijdou na své. Už kolem roku 2700 př. n. l. se tu začala rozvíjet Mínojská kultura. V této kultuře měli velmi dobré postavení ženy, protože se zde uctívala jako hlavní bohyně Matka Země. Centrem Mínojské kultury byl palác Knossos, kde byl dle pověsti postaven i onen slavný minoutauří labyrint. Knossoský palác a celá místní civilazace byla zničena nejspíše výbuchem sopky na Santorini, k zániku však vedl i vpád Achájů.

Kréta

YouTube Preview Image

Pokud patříte mezi alespoň trochu aktivní turisty, určitě se vyplatí půjčit si na Krétě auto a objet si nejzajímavější části ostrova. Hlavní atrakce jsou na severu ostrova, kde je i většina turistických letovisek a památek. Na Krétě je i velký aquapark. Ze severu si také můžete udělat výlet lodí na Santorini, což je opravdu pěkný zážitek.  Na východě ostrova se nachází např. proslulá pláž Vai. Pokud si chcete užít trochu nočního života, zkuste Heraklion, Chaniu, nebo třeba Rethymno.

Viděli jste už takhle čisté moře a krásné prázdné pláže?

Last minute zájezdy na Krétu

Slideshow nejoblíbenějších krétských míst

Kréta na mapě:

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Honza napsal:

    Na Krétě doporučuji navštívit Falassarnu na jihozápadním cípu. Je tam úžasná pláž a písečný ostrov, na který se dá dojít přes moře pěšky. Je tam udělaná stezka. Naprosto užasné, nutné ale jet autem.

Napsat komentář