?>

Olympská řecká riviéra


Pěkným místem pro trávení řecké dovolené nemusí být jen ostrovy. I pevnina je velmi oblíbená a je zde mnoho k vidění. Olympská riviéra se rozkládá pod sídlem bohů – Olympem, nedaleko města Katerini. Pláže jsou dlouhé, většinou písčité a mají krásně čistou vodu – Evropská unie oceňuje místní pláže pravidelně Modrou vlajkou.

Mušle z pláže nedaleko PlatamonasHrad PanteleimonMoře v letovicku Paralia (autorem fotky je rain spain z Flickru)

Mezi nejznámější letoviska patří Paralia, Leptokaria a Nei Pori. Všechna vypadají vcelku podobně, tj. kolem pláže vede hlavní třída, kterou lemují hotýlky, restaurace a obchůdky. Není problém se stravovat venku, ale pravdou je, že to není úplně nejlevnější a za pár dní vám gyros (základní strava za nejlepší cenu :o) začne lézt i ušima.

Pokud se sem vydáte letecky, přiletíte do Thessaloniki (Soluň), to je od letovisek vzdáleno přibližně 80km. Do Thessaloniki si můžete udělat i příjemný výlet vlakem, stejně tak do města Katerini. Pokud však chcete nakupovat, nezapomeňte se předem informovat o místní otevírací a zavírací době obchodů, od té naší se hodně liší. Ceny vlaků nejsou vysoké a vlaky jsou na dobré úrovni. Pokud se rozhodnete pro výlet do Athén, připravte se, že ve vlaku strávíte několik hodin (Katerini – Atheny = 436km).

Řecko olympská riviéra – videa

Paralia slideshow

Paralia v reklamě

Slideshow z Nei Pori

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář