?>

Ostrov Lefkada (Řecko)


Řecko Lefkada Porto Katsiki (autor: anika00001, Flickr)Řecko, Lefkada Egkremnoi (autor: Viton, Flickr)Lefkada (autor: Janesdead, Flickr)

Pojďte se s námi podívat na překrásný řecký ostrov Lefkada. Patří mezi Jónské ostrovy a je omýván vlnami Jónského moře. Lefkada je proslulá především nádherou svých pláží a čistým průzračným mořem. Většinu turistů na ostrov přitahuje klid a kouzelné bělostné pláže z vápencového písku, které dodávají moři nádhernou azurovou barvu.  Proslulá pláž Porto Katsiki se právem řadí mezi nejkrásnější pláže světa.

Příjemné přímořské klima a dostatečná zimní vláha prospívají zemědělství. Pěstují se zde olivy, vynikající druhy vinné révy, zelenina a ovoce. Lefkada zůstala  stranou zájmu masivního turistického průmyslu. Proto zde můžete ještě dnes obdivovat nedotčená zákoutí a sledovat tradiční život na řeckých vesnicích. Vypůjčte si auto, nebo skůtr a projeďte tento krásný ostrov křížem krážem. Kdo si chce opravdu oddechnout a načerpat sílu v klidném a pohádkově krásném prostředí, pak ostrov Lefkada je opravdu správná volba.

Lefkada mapa

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Martino napsal:

    Ahoj všichni, kdo máte rádi Lefkádu, posílám pozdrav přímo z místa. Videa jsou nádherné, jenom podotýkám, že tak krásně prázdné pláže najdete na Lefkádě hlavně mimo sezónu (kdy je to točeno), to jest kdykoli, kromě srpna. Pláže na západním pobřeží jsou opravdu jedinečné. Jestli pojedete do Nidri, určitě si na ně musíte zajet ikdyž jsou a opačném konci ostrova! Pokud se chcete podívat na další informace o Lefkádě, doporučuji stránky http://na-lefkade.cz

Napsat komentář