?>

Procházka Údolím motýlů Petaloudes


Turistické průvodce se shodují, že Údolí motýlů je místo, které byste určitě neměli při návštěvě Rhodosu vynechat. Někdo říká, že to za to stojí, jiní jsou spíše zklamaní. Jak je to doopravdy?

YouTube Preview Image

V údolí najdete opravdu spousty motýlů, jde ale o jeden konkrétní druh, který někomu může připomínat spíše můru. Sedící motýl je nezajímavý, jakmile ale roztáhne křídla, je vidět černo červené zbarvení. Údolí motýlů je fajn navštívit (vstup 5 Euro), jde o příjemnou procházku a motýly to dělají zajímavým. Jde jen o to, vybrat si správný čas návštěvy. Nejlepší je to brzy ráno, kdy je v údolí příjemný chládek a málo turistů. My navštívili údolí v půl deváté ráno a bylo to prima. Můžete se vydat buď do horní, nebo spodní části. Ráno bylo více motýlů v části horní. Celou procházkou jdete kolem potůčků a různých vodopádů po velmi pěkných stezkách, které skvěle zapadají do okolní přírody.

Vodopád v Údolí motýlů

Video z naší návštěvy…

YouTube Preview Image

Motýlů, které sem láká pryskyřice stromů, tu stále ubývá a přemýšlí se, že se do údolí omezí přístup turistů. Ať dáte zákaz jakýkoliv, najdou se stále lidé, kteří motýli chytají a šlapou po nich, ať už naschvál, nebo jen omylem. Údolí je pod dozorem, turisty sledují kamery. Pokud máte možnost, prohlédněte si motýly, dokud můžete. V Údolí motýlů se nám líbilo, ale tenhle zážitek bychom asi nezařadili mezi ty nejlepší, které je možné na Rhodosu zažít ,o)

Fotky z Údolí motýlů

Údolí motýlů Petaloudes, rybníčekMotýl z Petadoules "v sedě"Vodopád, PetaloudesLeknín v rybníčkuMotýl na stroměJezírko v dolní části údolí

Údolí motýlů na mapě

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář