?>

Svatby v Řecku: nejromantičtější je Santorini


Svatba-santoriniExistuje tisíc míst, kde uspořádat svatbu. Co takhle vzít se rovnou v romantickém Řecku? Bílo modré domečky, zapadající slunce, vůně moře a zvuk buziki. Takhle může přesně vypadat svatba na Santorini, které je pro pořádání svateb cizinců asi vůbec nejoblíbenější.

Video: svatba na Santorini

Profesionální video prezentující atmosféru svatby na Santorini a také atmosféru tradiční řecké církevní svatby, která dnes už příliš mezi Řeky oblíbená není  (v roce 1995 měli v Řecku ještě 85% svateb církevních, dnes je jich už jen 50%).

Jak se vdát v Řecku

Možností je mnoho. Vdávat se můžete v hotelu, v kostele (církevní svatba ale pozor, podle řeckého práva si smí brát pouze věřící věřícího) nebo na úřadě. Oddat vás může kněz, nebo místní orgán. Hotely dnes běžně nabízejí speciální svatební balíčky, díky kterým budete mít svatbu zařízenou od A do Z.

Video: turisté se berou na Santorini

Krásné video – Karen a Justin si užili klasickou svatbu na Santorini (2009).

Tipy pro svatbu na Santorini

A kde se na Santorini vdávat? Zkuste využít služeb jednoho z těchto romantických hotýlků:

Fotky ze svatby v Řecku

Mrkněte jak vypadají svatby na Santorini, je to vážně romantika:

Svatba na SantoriniSvatba v Řecku na SantoriniSvatba v Řecku na Santorini, přípitekSvatba na Santorini, oddáváníSvatba na Santorini při západu slunceSvatba na Santorini, krájení dortu

Berete si Řeka? Odlišné svatební tradice

Svatby probíhají všude podobně, liší se ale drobnými tradicemi kolem. I Řeci vás mají čím překvapit, běžně svatby doprovází tyto tradice:

  • Nevěsta si sebou může brát hromádku cukru, to aby byl její další život sladký. Občas žmoulá kus břečťanu, to aby byla láska věčná.
  • Večer se musí svatba pořádně oslavit s řeckými typickými tanci. Při hudbě se o zem rozbíjí talíře, to aby bylo dost peněz.
  • Řecký pár se při obřadu neobejde bez stefany (na 1. videu jsou vidět v 1:12). Jsou to dvě korunky, které jsou spojeny provázkem a symbolizují spojení manželů. Korunky si manželé pečlivě schovávají a vystavují si je i doma. Dříve bylo zvykem se v nich nechat i pohřbít.

Co dál?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář