?>

Zakynthos


Slavná pláž s vrakem lodi, NavagioZakynthos, kostelZakynthos, pláž

Dnes se podíváme na ostrov Zakynthos, který je třetím největším Jónským ostrovem. Západ a jihozápad ostrova je vyhlášen svými divokými scenériemi se stovkami jeskyň. Na jihu je nížina a dlouhé písčité pláže, z nichž nejznámější je pláž Ztroskotání (Navagio).

Mírné středozemní klimatické podmínky a bohaté zimní srážky dávají ostrovu hojnou vegetaci, a proto je také často nazýván „Květinou východu“ nebo „Ostrovem vůní“.V letních měsících je zde obrovská šance spatřit místní raritu – obří mořské želvy Caretta Caretta, které se zde již po staletí rozmnožují a kladou vejce do písku nekonečných pláží. Počty želv se neustále snižují, proto jsou zaváděna opatření k jejich ochraně. Na některé pláže není po západu slunce přístup, v noci je zde pozastaven veškerý letecký provoz.

Místní kuchyně je ve skutečnosti středozemní kuchyní, protože se zde používá ve velkém množství panenský olivový olej a dává se přednost aromatickým bylinkám před ostrým kořením. Na ostrově je mnoho olivových hájů, vyrábí se zde olej, který patří k nejchutnějším v celém Řecku.

Návštěva krásného Zakynthosu opravdu stojí za to a nejlépe je poznat celý ostrov ve vypůjčeném autě, nebo na skůtru.

Videa Zakynthos

YouTube Preview Image

Zakynthos mapa

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář