?>

Řím (Itálie)


Těžko byste hledali jiné město, které tolik ovlivnilo lidskou civilizaci. Řím byl založen mezi sedmi pahorky před 2700 lety a stal se významnou metropolí – centrem církve, vzdělanosti, práva, umění a historie. V Římě žije 2,7 milionů Italů. Ulice Říma jsou málokdy prázdné, je to velmi rušné město. Jako každá metropole nabízí i Řím mnoho zábavy.

Řím - hrad andělůKoloseum, ŘímVatikán, Řím

Na své si hlavně přijdou milovníci antiky. Kdo navštíví Řím, neměl by si nechat ujít zejména část s nejstaršími památkami, tedy Forum Romanum a vedlejší Koloseum; pěkné vyhlídky z jednoho ze 7 pahorků (například Pincio, Gianicolo), starou čvrť Trastevere, ústa pravdy (Boca di Verita), hrad a most Andělů, fontánu di Trevi a samozřejmě i Vatikán. V Římě mají také zoo, ale ta není příliš zajímavá (zkušenost z 2005). Místo ní zkuste navštívit například aqua park.

Do Říma se raději vydejte na jaře nebo na podzim. V létě, i když slunce zrovna nesvítí, vám nebude při procházkách městem dvakrát hej. V Římě se bude líbit milovníkům koček, toulá se jich tu totiž spousta. Až pojedete místní MHD, připravte se psychicky na mini busy, které vypadají extra vratce a vy si musíte na každou zastávku zvonit, pokud chcete vystoupit. A když vás přestane bavit město, vydejte se k moři, přímo z Říma jezdí metro/vlak až k moři, kde jsou docela pěkné pláže.

Řím – video průvodce (komentováno v aj)

Působivé fotky Říma s hezkou hudbou

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Jojísek napsal:

    Opravdu krásné fotečky, a jestě lepší videa. chválím…

Napsat komentář