?>

Mallorca – malebný ostrov plný zábavy


Mallorca je největším ostrovem Španělska i Baleárských ostrovů, ale žije zde jen kolem milionu obyvatel. Zato turistů sem ročně přijede až 12 milionů. A není se čemu divit, je tu co vidět.
Palma - promenádaIdeální pláž (autor: romanma, Flickr)Pláž, Deia (Mallorka)

Na Mallorce je v první řadě mnoho krásných pláží. Dlouhé pláže s krásným pískem (např. na severu ostrova nedaleko města Alcuidia), nebo menší pláže v zátokách, které jsou obklopeny skalisky (jako v Cala d´Or). Na své si ale mohou přijít i horolezci, protože po Malorce se pne pohoří Tramuntana. Mezi nejzajímavější místa k návštěvě patří určitě hlavní město Palma s katedrálou La Seu, arabskými lázněmi, gotickým hradem a pěkným přístavištěm. Dále se vyplatí navštívit i 2. největší město ostrova – Manacor, které proslulo výrobou perel. V Andratxu můžete obdivovat starobylé kostely, v Alcuidii římské hradby, v Soller stejné tramvaje jako jezdí v San Franciscu a v Deia strmé klikaté uličky, které si tolik oblíbilo několik různých umělců.

Mallorca je proslulá jako ostrov, kde se chodí spát hodně pozdě. Pravdou je, že mnohá turistická centra jako třeba Playa de Palma jsou velice rušná a hlavními návštěvníky bývá německá mládež. Na Mallorce ale najdete i klidná místa, oázou klidu je například klášter v Lluc. Určitě neprohloupíte, pokud si na Mallorce půjčíte auto a ostrov si projedete, podle toho, co vás konkrétně zajímá.

Videa Malorka

Neváhejte a mrkněte na zájezdy na Mallorcu, sbalte kufry a pak nám do komentářů napište, jak se vám tam líbilo :o)

Videoprůvodce od Travel Channelu – skvělý průvodce v aj, Mallorkou vás provede podivný brýlatý pán
1. díl
a 2. díl

Malorka na mapě:

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 3

  1. JJ napsal:

    JJJJJJJJJJJJJ):vidm,ze to je supr dovolenka:-)

  2. Simona napsal:

    ahojte!Zdravím vás všechny na těchto stránkách.My jsme celá rodina propadli kouzlu Mallorcy letos.Dokonce se nám tam líbilo tolik, že jsme se tam vydaly ještě jednou týden po návratu s mojí malou dcerkou na dámskou jízdu. Už teď mám dárek pro manžela k Jéžíšku-Pětidenní zájezd s půjčením auta na duben .No a v létě?Děti rozhodly…. Mallorca….ráj na zemi…Tak neváhejte a leťte…Hasta luego Simona

  3. Lucca napsal:

    Ahoj Simčo, to jsou super plány. Co vás tam nejvíc vlastně uchvátilo? Kde jste tam všude byli?

Napsat komentář