?>

6 nádherných písečných pláží v Turecku


Někteří turisté nemají na dobré pláže v Turecku štěstí. Místo krásných pláží se zlatavým pískem musí ležet na kamenech, kde není těžké najít i sklo a další nečistoty. Písečných krásných pláží v Turecku není tolik a je třeba vědět, kam za nimi. Proto jsme vám připravili tipy na 6 krásných písčitých tureckých pláží.

Kleopatřina plážTurecko písečná plážTurecko pláž - písečná pláž

1. Dalyan beach, želví pláž Iztuzu

Tato pláž je chráněná a to hlavně kvůli želvám, které zde do písku kladou vejce. K pláži se můžete dostat například člunem, tak si můžete dopřát i příjemný výlet.

Výlet na želví pláž Iztuzu člunem

2. Patara beach

Patara to je jedna z nejlepších pláží Severního Středomoří. Není tu příliš narváno (jedná se o pláž v rámci přírodní rezervace) a písečnou pláž lemují piniové lesy. Na pláž kladou vajíčka karety obrovské. 18 km pláž je velmi vhodná pro surfování. Pláž není úplně bezpečná, doporučuje se opatrnost.

3. Kleopatřina pláž

Tuto oblast kolem Alanye společně s pláží věnoval Marcus Antonius Kleopatře jako svatební dar. Jemný písek sem prý navezl. Oblíbená pláž bývá plná turistů. A kde jsou turisté, tam jsou i neodbytní plážoví obchodníci 🙂 Tahle pláž má své kouzlo jedině mimo sezonu, nebo brzy ráno.

4. Pláž Ölüdeniz

Oludeniz („mrtvé moře„) je proslulá pláž poblíž Fethiye, která leží na malinkém poloostrově, který utváří vedle pláže modrou lagunu. V této oblasti se nesmí stavět a proto sem turisté spíše jezdí na jednodenní výlety.

5. Pláž Altinkum

Altinkum je krásná pláž vhodná pro děti.

6. Pláž u Gokova

Klidná přírodní pláž v zálivu je oblíbená hlavně pro jachting, kite boarding a další vodní sporty.

Teplota moře v Turecku

Pokud máte rádi teplé moře, jeďte do Turecka v září, kdy má moře na známé pláži Kleopatra kolem 27 stupňů. Teplota moře je ale příjemná už v červnu, rozhodně nebude moře studené.

Nejkrásnější turecké pláže na mapě

Tyto nejhezčí pláže jsme pro vás naskládali do mapy, snad se bude v Turecku hodit, až pojedete na výlet 🙂 Proklikněte mapu a prohlédněte si jednotlivé pláže přímo na Google maps!

turecko

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář