?>

Vyražte na ostrov perel: karibská Isla Margarita


Příroda na Isla Margarita (autor: Danbri, Flickr)Venezuelský ostrov Isla Margarita leží v Karibském moři v oblasti Malých Antil. Celoroční slunečné počasí a nádherné pláže lákají turisty

ke strávení příjemné dovolené. Mezi ty nejlepší pláže ostrova patří playa Puberto Cruz a Playa de aqua. Turistický ruch na Isla Margaritě se začal rozmáhat v 80. a 90. letech a stále roste. Kromě nádherného koupání a zaručeně krásného počasí ostrov nabízí i výhodné nákupy, protože je bezcelní zónou. Nákupní střediska na okrajích hlavního města ostrova Porlamaru jsou hojně navštěvována především Venezuelci z pevniny a turisty z dalších blízkých zemí kontinentu.

Díky turistickému ruchu ostrov disponuje velmi dobrou infrastrukturou a svým návštěvníkům nabízí srovnatelně vysokou úroveň služeb. V recepcích hotelů a při zajišťování turistických služeb se kromě španělštiny většinou můžete domluvit i anglicky. Na poměrně malém území Isla Margarita najdete dlouhé písečné pláže, národní parky plné mangrovníkových porostů, typická městečka, ale i golfová hřiště nebo potápěčské základny. Z Isla Margarita je navíc možno podnikat několikadenní výlety i do kontinentální Venezuely. Návštěva této perly Karibiku prostě stojí za to.

Isla Margarita – sestřih různých míst z ostrova

Průvodce Islou Margaritou ve španělštině

Prolétnutí nad Isla Margaritou

Isla Margarita na mapě:

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

Napsat komentář