?>

Pestrobarevná Venezuela


Venezuela (autorem je Danila Medvedev z Flickru)Venezuela, Caracas (autor snímku: Hramirez, Flickr)Venezuela, Isla Larga (autorem snímku je elkrusty z Flickru)Navštivte s námi Venezuelu, zemi velkých kontrastů. Skládá se z pevninské části a mnoha malých ostrovů v Karibském moři.

Zdejší krajina patří k nejzvláštnějším, jaké se dají kdy spatřit. Zatím co na západě se tyčí zasněžené vrcholky And, na jihu se rozprostírají vlhké amazonské pralesy. Na východě se rozkládá nádherná plošina Gran Sabana. Překrásné bílé pláže jsou lemované palmami kokosovníků. Najdete zde nejvyšší vodopády na světě.

Podnebí se v různých oblastech Venezuely velmi liší – v nížinách je horké, tropické, pobřeží ochlazuje vlhký mořský vzduch. Od prosince do dubna vládne období sucha, deště převládají mezi květnem a prosincem. Nejlepší je Venezuelu navštívit mezi lednem a dubnem. Do Venezuely nepotřebujete vstupní vízum, stačí platný pas. Pokud je tedy vašemu srdci blízká nádherná jihoamerická příroda, může být Venezuela vaším dalším cílem. Venezuela je spojením tradiční kultury, krásné přírody a moderních turistických zařízení západního stylu.

Nasajte pravou venezuelskou atmosféru (5:14)

Průvodce Venezuelou (příroda, zvířata, hory, pláže…) se šp. komentářem (9:33)

Venezuela letem světem (1:07)

Venezuela mapa

Podívejte se jak krásně vypadá Venezuela z vrchu:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář